8 typů stylů interiéru obývacího pokoje

Obývací pokoj domu je místem, kde většina rodin tráví kvalitní čas společně. Od sledování televize po nekonečné diskuse na různá témata – je to místo, kde se vytváří nespočet vzpomínek.

Není třeba říkat, že by měl být dobře vyzdobený a měl přitažlivou atmosféru. Mělo by to být místo, které je pohodlné, ale stylové, protože je to nejpoužívanější část v celém domě.

K tomuto účelu si můžete vybrat z různých témat a nápadů na styl interiéru. Pojďme se podívat na některé z nich, které zcela promění váš obývací pokoj a stanou se ústředním bodem celého vašeho domova.

Nejlepší nápady pro návrhy interiérů obývacího pokoje

1. Český

Účelem českého stylu je vytvořit relaxační a příjemné prostředí. Za tímto účelem můžete míchat různé barvy, textury a vzory, abyste svému obývacímu pokoji dodali větší přitažlivost a přitom měli uklidňující atmosféru. Můžete například jít na jedinečnou tapisérii v kombinaci různých uklidňujících barev. Nastavilo by to perfektní kulisu pro experimentování s různými vzory a bohatými odstíny v celém obývacím pokoji.

Pokud jde o nábytek pro váš obývací pokoj Boho, vintage články jsou vhodnou volbou. Najdete je snadno online a v různých obchodech.

Český

2. Chata

Je to jeden z nejpreferovanějších designů interiéru obývacího pokoje díky útulné a domácí atmosféře pomáhá vytvářet. V zásadě jde o vystavování a zachování vlastností vašeho obytného prostoru s cílem dát mu vzhled připomínající chalupu.

Interiéry chaty se pyšní jedinečným charakterem díky dřevěným podlahám, zvláštním úhlům a rustikálním stropním trámům.

Při navrhování obývacího pokoje podle stylu chaty zvolte barvy inspirované přírodou, pořiďte si botanické rostliny a starožitný dřevěný nábytek. Pro autentický design interiéru Cottage vyberte bílé stěny, neutrální nábytek a železný lustr.

návrh chaty

3. Pobřežní

Je to jeden z nejoblíbenějších stylů interiérového designu, protože vytváří uvolněnou, okouzlující a vzdušnou atmosféru, přestože jsou použity jasné barvy. A nejlepší část? Abyste získali tento design pro svůj obývací pokoj, nemusíte žít v pobřežních oblastech. Můžete přepracovat svůj nemovitosti v Dubaji podle pobřežního stylu a dodejte mu svěží, vzdušný vzhled.

V pobřežním designu se osvětlení a jasné barvy používají k napodobení dokonalé plážové atmosféry. V tomto stylu se obecně používají přírodní a tkané materiály. To místnosti dodá texturu. Pokud jde o výběr barev, používají se jasné odstíny zelené a modré, zatímco nábytkové předměty mají neutrální tóny.

pobřežní design

4. Země

Pokud si chcete vybrat z mnoha designů interiéru obývacího pokoje, které vyzařují kouzlo a pohodlí, téma „země“ může být perfektní volbou. Jde o to vytvořit pohodlný a relaxační obývací prostor. Stejně jako v případě „pobřežního designu“ není nutné žít na venkově, aby váš obývací pokoj vypadal takto. Je to naprosto vhodná volba pro rezidenční nemovitosti v Dubaji.

Chcete-li vytvořit obývací pokoj ve venkovském stylu, vyberte si jeden z palety pastelových barev a přidejte některé přírodní prvky, tj. Rustikální odhalené trámy a stropy z přírodního dřeva. Spojte tyto přírodní tóny s modrým a bílým nábytkem a budete mít obývací pokoj ve venkovském stylu.

Země

5. Současný

Slovo současný znamená „patřit k současnosti“. Proto se často používá k popisu věcí, které jsou moderní v designu. Definování tohoto tématu však může být obtížné, protože kombinuje prvky různých jiných designů a stylů interiéru obývacího pokojeSoučasný styl může například zahrnovat také art deco, moderní, tradiční a futuristický design.

Když jsem to řekl, definice současný styl to je dnes relevantní, nemusí být za pár let stejné, protože se neustále vyvíjí. V současné době je současný vzhled definován minimalismem, neutrálními barvami a zakřivenými liniemi. Pokud jde o současný nábytek, nejlepší volbou jsou předměty s hladkým povrchem a čistými liniemi bez ozdob a řezbářských prací. Jsou vyrobeny ze světlých dřevin, tj. Z břízy a javoru.

U tkanin se dává přednost vlně, bavlně, hedvábí a lnu pro jejich neutrální odstíny a texturní aspekt. Nakonec se osvětlení používá k vytvoření umělecké výpovědi.

Moderní

6. Francouzská země

Francouzský venkovský styl, jak naznačuje název, je o kombinaci sofistikovanosti francouzského designu s pohodlím, které nabízí design venkovského designu. V zásadě spojuje to nejlepší z obou těchto stylů a vytváří pohodlný, ale stylový a elegantní obývací pokoj, který bude mít příjemnou atmosféru.

Tento styl obvykle obsahuje teplé odstíny a starožitný dřevěný nábytek. Světlejší odstíny a trámový strop jsou dalšími ústředními prvky francouzského venkovského designu.

Francouzská země

7. Eklektický

Eklektický styl často vyžaduje hodně disciplíny a pozornosti. V zásadě spojuje různé styly interiérového designu do jednoho a vytváří atraktivní vzhled.

Jelikož se jedná o fúzi různých témat a stylů, lze ji nazvat nekonvenčním způsobem navrhování obytného prostoru.

Eklektický

8. Průmyslový

Málokdo přemýšlí o výběru průmyslového tématu při výběru tématu pro svůj obývací pokoj. Díky svému jedinečnému a docela zajímavému vzhledu se však může ukázat jako nejlepší volba mezi mnoha styly interiérového designu.

Tento konkrétní design je o oslavě éry vinobraní. Zahrnuje široce otevřené prostory spolu s nedokončeným a syrovým dekorem, který vyzařuje kouzlo starého světa. K dosažení tohoto vzhledu můžete použít materiály jako žárovky Edison, nedokončené/surové dřevo, kůži a odkryté potrubí.

Průmyslový
Závěrečné myšlenky

Když to shrneme, možnosti výběru návrhů a stylů interiéru obývacího pokoje jsou bohaté. Vše závisí na vašich osobních preferencích. Doporučujeme však pečlivě si vybrat. Vybraný styl designu interiéru by měl z vašeho obývacího pokoje udělat místo, kam byste se po únavném dni v práci těšili domů a odpočinuli si. Měl by mít příjemnou a příjemnou atmosféru, a to nejen pro vás, ale i pro vaše hosty.

Celý článek: https://www.providentestate.com/cs/dubai-blog/8-types-of-living-room-interior-design-styles.html

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶