Češi v Dubaji zaujali

Pavilon podle architektonického návrhu mladých českých architektů se dostal do výčtu 14 nejúžasnějších národních “stánků”. Rozhodl o tom lifestylový server Emirates Woman.

Hodnocení expozice, která stejně jako před šesti lety v Miláně vítá návštěvníky hned u jednoho z hlavních vstupů, vypadá podle porotců následovně.

“Využití českých inovací má na svědomí, že tento pavilon ohromuje způsobem, jakým dokáže získávat z jalové pouště vodní páru a působit dojmem úrodné končiny. A právě přivádět pustinu k životu si vytkli za cíl tvůrci ze studia Formosa AA. Svou snahou připomínat různorodá témata, jako jsou voda, design, technologie a university, česká výstava bude přehlídkou nově pojatých expozic domácích firem.”

Do finále výběrového řízení na realizátora pavilonu Czech Spring pro Expo 2020 v Dubaji se dostalo pět návrhů – dalších pět muselo být vyřazeno již při předkládání předběžných návrhů a šestý při podání soutěžních modelů. Odbornou komisi tvořili architekti Eva Jiřičná, Miroslav Řepa, Zdeněk Lukeš, Michael Klang, David Vávra a zástupci akademické, umělecké a podnikatelské obce Tomáš Matuška, Jan Kukla a Radek Špicar.

Technologickým jádrem národní expozice je systém S.A.W.E.R. vyrábějící vodu ze vzduchu s využitím solární energie a kultivující poušť pomocí podpovrchových kultur, který vyvíjejí vědci AV ČR a ČVUT.

Potrubí, které v exteriéru tvoří mrak, přechází do interiéru, kde se prolíná s dalšími technologickými rozvody, které jsou ve většině ponechány jako pohledové. Důraz spočívá na součásti kultivačního systému, které jsou umístěny v přímé vazbě na těžiště pavilonu. Přiznání technologie je v pavilonu povýšeno na její vystavení.

Český pavilon se nachází v zóně Udržitelnost na pozemku s plochou 2200 metrů čtverečních.

Přehled národních pavilonů, které zaujaly dubajské hodnotitele, je v originálním znění ZDE:

https://emirateswoman.com/stunning-pavilions-expo-2020-dubai/

Zdroj: ČTK

Prozkoumejte

Odbornik č1

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when

Více informací ⟶

Češi v Dubaji zaujali

Pavilon podle architektonického návrhu mladých českých architektů se dostal do výčtu 14 nejúžasnějších národních “stánků”. Rozhodl o tom lifestylový server Emirates Woman. Hodnocení expozice, která

Více informací ⟶
Translate »