Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat

Úložných prostor není nikdy dost, ale málokdo jich má alespoň tolik, aby se mu tam pohodlně vešly všechny věci. Skvělým řešením je samostatná šatna, díky které nemusíte mít v bytě žádné skříně a ten pak působí mnohem vzdušněji. Krom toho se i do malé vejde opravdu hodně – nejen oblečení.

7celosklenene_dvere_strong_foto_zdroj_j.a.p-1100x618.jpgZdroj: J.A.P.

Botníky, komody a skříně – to jsou nejčastější místa, kam dáváme své oblečení a obuv. Ideálním místem, které se dá dobře uspořádat a kde budete mít o všem hned přehled, je přece jen šatna. Pokud patříte mezi ty šťastnější, kteří už doma šatnu mají, budou se vám možná hodit naše rady, jak do ní vnést lepší řád. Jestli ji ale zatím nemáte, možná vám bude tento článek inspirací k tomu, abyste si ji vytvořili.

VNITŘNÍ VYBAVENÍ ŠATNY

Podlaha, výmalba stěn a celkové materiálové i barevné ladění šatny by mělo korespondovat se stylem preferovaným v ložnici či přilehlé místnosti, kterou může v některých případech být i například chodba.

V obchodech jsou k dostání různé standardizované úložné systémy, které si můžete do své šatny pořídit. Většinou jsou variabilní, což vám umožní si sestavit šatnu podle svých představ, aniž byste zruinovali rodinný rozpočet.

Samozřejmě je daleko lepší, když si necháte zařízení do šatny udělat na míru přímo od truhláře. V tom případě nic neuspěchejte a zvolte si takový systém, který přesně splňuje vaše požadavky. Předem si promyslete, které druhy oblečení budete do šatny ukládat. Důležité také je, kolik kousků dohromady vlastníte.

NEZAPOMEŇTE NA DOSTATEČNÉ OSVĚTLENÍ A ZRCADLO

Při plánování si uvědomte, kolik vlastníte například večerních šatů, které zaberou poměrně dost velký prostor. Naprosto odlišným a úspornějším způsobem budete asi ukládat džíny, trička nebo mikiny. Každopádně při zařizování šatny zvažte pořízení doplňkových, vestavěných světel. Oceníte je zvláště v tom případě, je-li váš šatník plný černého oblečení.

Šikovným doplňkem v šatně je stůl. Ten se vám ale bohužel asi do většiny šaten nevejde, proto se snažte tam najít místo alespoň pro malý taburet a dostatečně velké zrcadlo, které zachytí celou postavu. Aby vám před odchodem z domu, neunikla ani jediná chybička na vašem vzhledu, je potřeba zrcadlo nasvítit jasným světlem.

JEDNODUCHÝ TIP, JAK SI UDĚLAT DOMA NOVOU ŠATNU

Nikde není psáno, že postel musíte umístit pouze ke zdi. Co ji třeba dát dopředu a do středu místnosti? Volný prostor za hlavou pak stačí oddělit velkou pohyblivou stěnou a rázem budete mít samostatnou šatnu.

Můžete k tomu využít například velkoformátové posuvné dveře. Jsou k dostání i v nenápadném, subtilním hliníkovém rámu, který však velice bezpečně a pevně drží skleněnou výplň velkých rozměrů. Když budou navíc z kaleného skla, získáte vkusný designový doplněk a přitom budete mít i v šatně dostatek světla.

Celý článek: https://www.living.cz/touzite-mit-doma-satnu-poradime-vam-vytvorit-i-usporadat-2/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶