Nagina Alieva

Maluji abstrakce plné vášně, pocitů a myšlenek.

Každá malba je vyjádřením mého já. Toho, kde jsem žila, kultur a tradic, jež jsem do sebe za léta nasála. Hodnotu obrazů dělají emoce a prožité příběhy. Všechna má plátna žijí vlastním životem a každý kus je jedinečný. Je v nich ukrytá magie duše.

KDO JSEM

Mou kolébkou je Střední Asie, kde jsem strávila podstatnou část svého života. Tatarstán, Tadžikistán, Uzbekistán, Kazachstán – země, jež s mým srdcem zůstanou navždy spjaty. Vzpomínky na dětství i roky dospívání, kultura, která ve mně probudila umělkyni a ovlivňovala mě od prvních krůčků.

Není se však čemu divit… Stejně jako by holčičku v Paříži okouzlila Eiffelova věž, mé dětské oči se vpíjely do pestrých barev orientu, kouzelné architektury pohádkových paláců i tradičních oděvů s nádhernými potisky. Města jako Samarkand, Buchara, v nichž se odpradávna střetávala kultura, ve mně zanechala nesmazatelný otisk. A protože jsem zvídavá a ráda se se vším seznamuji, kouzlu cest jsem propadla také v pozdějších letech.

Vystudovala jsem dvě univerzity, avšak mé nitro vždy tíhlo ke svobodě a umění. Nejednou jsem musela začít od nuly. Zažila jsem štěstí, ale také krutost války. Nikdy jsem se nevzdala – láska i trpké chvilky mě zocelily.
Všechny tyto zážitky a zkušenosti přenáším do své tvorby a snažím se je zachytit na malířských plátnech.

Jsem silná, jsem žena a jsem matka – důvody, díky nimž jdu stále dál.

– Se srdečným pozdravem Vaše Nagin

Máte zájem kontaktovat tohoto odborníka? Vyplňte formulář, obratem se Vám ozveme.

Štítky

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte