5 nápadů, jak vyzdobit obývací pokoj recyklovanými materiály

Kouzlo recyklace spočívá v možnosti znovu použít nevyužívané předměty. Dá se tedy říci, že vše, co doma máte a nevyužíváte, se může stát originální dekorací. Prohledejte půdu, sklep nebo obchod se starožitnostmi a zachraňte některé cennosti před vyhozením.

Obývací pokoj je zpravidla místností, kde se rodina schází nejčastěji. Nábytek a dekorace, které jej tvoří, by měly podporovat laskavou atmosféru a otevřenost tak, aby se zde každý člen rodiny cítil dobře. Zároveň získáváte prostor vyjádřit svou osobnost a kreativitu. S tím mohou skvěle pomoci recyklované dekorace, které vás nemusí skoro nic stát a které umožní znovu vdechnout život věcem, které by třeba byly zbytečně vyhozeny. Co všechno může posloužit jako dekorace nebo prakticky využitelný doplněk do bytu?

1. Dřevěné krabice
Pokud chcete ušetřit nějaké peníze za nákup police nebo rozdělovače místnosti, můžete použít dřevěné krabice a naskládat je tak vysoko, jak potřebujete. Jen se ujistěte, že jsou správně obroušené, abyste se neporanili o dřevěné třísky nebo jiné nedokonalosti.
Obroušené krabice navíc můžete zušlechtit k obrazu svému a natřít je barvou, jakou budete chtít a potřebovat. Můžete je použít místo poliček, skříněk nebo fochů. Pokud je budete stohovat na sebe, nezapomeňte je pro bezpečné užívání sešroubovat dohromady.

2. Palety 
Tato cenově velmi dostupná záležitost nachází v domově široké možnosti uplatnění. Není divu, že palety při výzdobě domova využívá stále více lidí. Někteří z nich dokonce vyrábějí postele a vypadá to moc pěkně. Z palet se ale dá sestavit třeba i pohovka, která celému obývacímu pokoji dodá svěží nádech ležérnosti. Z palet můžete vyrobit i nástěnné police nebo odkládací či konferenční stolek.

3. Dřevo
Ušlechtilý materiál, který snad nikdy nezestárne. Má schopnost proměnit každý prostor v jedinečné místo plné šarmu. Dokonalým způsobem, jak přidat takový šmrnc do obývacího pokoje, je třeba zakomponování obnoveného stropního rámu, starého žebříku, obložení stěny starými recyklovanými pásy dřeva, s jejichž pomocí můžete zarámovat třeba i oblíbenou fotografii či obraz na zeď.

4. Staré židle
V mnoha obchodech se starožitnostmi najdete bezpočet starých židlí, které čekají na nové majitele. Stačí je obrousit, natřít, možná nechat očalounit a získáte jedinečný kousek, který nikdo jiný mít nebude a který dá vašemu obýváku punc originality. A o dlouhých večerech můžete vymýšlet příběhy, které vaše židle asi mohly prožít… Odkud k vám přišly? Podobně můžete přistupovat i k výběru křesla. Co kdyby si každý člen rodiny vybral jednu židli nebo křeslo a upravil je podle svého vkusu?

5. Rámy a svítidla
Ve světě dekorativního umění závisí všechny nápady na osobním vkusu a preferencích, což znamená, že to, co jedni považují za ošklivé, může jiným připadat doslova okouzlující. Řiďte se tím, co přijde okouzlující vám. Navštivte starožitnosti a vyberte si staré lampy a svítila, staré rámy do kterých vsaďte své oblíbené fotografie nebo do nich vytvořte na míru třeba látkovou koláž.

Celý článek: https://utulne.cz/1224/5-napadu-jak-vyzdobit-obyvaci-pokoj-recyklovanymi-materialy

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte