5 tipů při zařizování ideální terasy

S přicházejícími jarními večery se většina z nás těší na vysedávání v zahradě nebo na terase. Tak jako v interiérovém designu jsou nám prezentovány trendy, jinak tomu není ani při terasách a zahradách. V dnešním článku Vám nabízíme pár trendů, které Vám mohou napomoci při zařizování exteriéru Vašeho domu. Vždyť jak se říká, všude dobře, ale doma nejlépe. Právě kvůli této známé myšlence se musíme snažit na malém prostoru vykouzlit zázraky, abychom se v zahradě cítili co nejlépe.

Výběr nábytku nenechávejte náhodě

V dnešní době jsou nám podsouvány různé typy nábytku, které jsou vhodné do exteriéru. Některé jsou inspirovány nejnovějšími trendy a některé staví na kvalitu. Pamatujte na to, že za kvalitu se vyplatí připlatit. Přece jen, nechcete kupovat zahradní nábytek každou sezónu. Nábytek určený do exteriéru je většinou vyráběn z kovu, plastu nebo vzájemnou kombinací. Oblíbené jsou také, ale výrobky ze dřeva. Podstatné je aby se zahradní nábytek snadno udržoval, byl schopen odolávat povětrnostním vlivům, ale zároveň musí být pohodlný a pevný. Stopku nedostává ani pohodlná závěsná houpačka či houpací síť.

Vhodný výber nábytku je veľmi podstatný pri zariaďovaní terasy.

Vhodný výber nábytku je veľmi podstatný pri zariaďovaní terasy.

Květiny by měly být gro vaší zahrady

Jak jistě víme, květy často utvoří úplně jiný a mnohem lepší celkový dojem. Velmi oblíbené jsou květiny jako Aeonium, fíkus či dokonce agave.

Výhodou terasy je i to, že na ní můžete pěstovat i bylinky jako jsou máta, meduňka nebo bazalka a různé jiné druhy bylinek. Nejen že Vám přinesou užitek do kuchyně, ale zároveň i provoní celou Vaši terasu.

Našim tipem, kterým odstraníte zvědavé pohledy sousedů je rozhodně volba dřevěných zástěn. Právě tyto zástěny Vám poskytnou soukromí, minimalizují nepříjemný vítr a zabraňují zvědavým pohledům sousedů. Na tyto zástěny můžete aplikovat popínavé rostliny jako například břečťan, které obyčejný kus dřeva přemění na zajímavou souhru přírodních materiálů se zelení.

Kvety na Vašej terase dotvoria dokonalý celok.

Kvety na Vašej terase dotvoria dokonalý celok.

Jaký styl je ideální?

Stejně jako v interiéru i exteriéru musí vládnout jistá harmonie. Terasa má být jakýmsi propojením s celkovou architekturou Vašeho domu. Nezapomínejte ani na vhodný výběr dlažby. Nejvhodnější volbou je samozřejmě mrazuvzdorná dlažba, která má nízkou nasákavost. Nezahálejte a vsaďte na kvalitu. Nejvhodnější a nejčastěji využívaná je keramická dlažba. Zajímavým prvkem jsou také mozaikové dlaždice. Stopku nemá ani dřevěná podlaha, která však vyžaduje podstatně více péče.

Styl by tedy měl korespondovat s celkovým designem celého domu. Pokud koresponduje a navazuje na design domu, tvoří to dokonalý celek a Vy se budete cítit doma jako v sedmém nebi.

Brnknúť na strunu a inšpirovať sa španielskym štýlom rozhodne nie je na škodu.

Brnknúť na strunu a inšpirovať sa španielskym štýlom rozhodne nie je na škodu.

Nezapomeňte na osvětlení

Romantika při svíčkách má sice své kouzlo, ale osvětlení je více než jen nutné. V nabídce je množství svítidel od stojících lamp přes klasické svítidla na zeď a dokonce se můžeme setkat i se solárními světelnými řetězy.

Osvetlenie dotvorí dokonalý celok.

Osvetlenie dotvorí dokonalý celok.

Zářivé barvy vs. nude odstíny nestárnoucí hnědé

Horkým tipem je použití zářivých barev ať už na polštářích, matracích, které jsou umístěny na sedačkách nebo v doplňcích. Zářivé barvy v nás evokují pocity radosti a štěstí a pravděpodobně to je hlavním důvodem, kvůli kterému je tento trend velmi uznávaný.

Pokud však patříte mezi milovníky jednoty a čistoty, rozhodně nebude krokem vedle pokud se rozhodnete pro kombinaci hnědé a její světlých odstínů.

Nezapomínejte, že podstatou je to, abyste se ve vaší terase cítili příjemně Vy.

Žiarivé farby Vás dostanú aj z tej najpochmúrnejšej nálady.

Žiarivé farby Vás dostanú aj z tej najpochmúrnejšej nálady.

Svetlé tóny ulahodia oku nie len Vám, ale aj Vašim hosťom.

Svetlé tóny ulahodia oku nie len Vám, ale aj Vašim hosťom.

Autor: Michaela Želinská

Celý článek: https://hk-green.cz/blog/exterier/5-tipu-pri-zarizovani-idealni-terasy

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶