7 nejlepších nápadů a trendů pro design kanceláří

Kultura práce se od dob, kdy byly firemní kanceláře novým fenoménem, velmi posunula. Roky pozorování výsledků života v kanceláři na celkovou pohodu lidí podnítily mnoho nových trendů v oblasti designu kanceláří. A tohle jsou způsoby, jak posunout kancelář na ještě lepší úroveň. Otevřené půdorysy Vytvoření většího počtu výhledů do více prostor podporuje spolupráci, umožňuje přístupnější změny

Kultura práce se od dob, kdy byly firemní kanceláře novým fenoménem, velmi posunula. Roky pozorování výsledků života v kanceláři na celkovou pohodu lidí podnítily mnoho nových trendů v oblasti designu kanceláří. A tohle jsou způsoby, jak posunout kancelář na ještě lepší úroveň.

Otevřené půdorysy

Vytvoření většího počtu výhledů do více prostor podporuje spolupráci, umožňuje přístupnější změny půdorysu v případě potřeby a je levnější na projektování, protože je třeba postavit méně dělících stěn. Celkově se jedná o krok ke zlepšení zdraví zaměstnanců. Otevřený půdorys také usnadňuje pohyb, čímž podporuje častější pohyb lidí.

Psychologie barev

Využití psychologie a barevného designu dohromady je nyní velmi populárním trendem v současném designu kanceláří. Bylo prokázáno, že barvy mají na lidi určité účinky, aniž by si to uvědomovali nebo chápali. Například oranžová barva dodává lidem více energie, protože připomíná letní slunce a čerstvé zralé pomeranče. Do moderního designu spadá ale i zelená, žlutá a modrá barva.

Teplo domova

Pracovní prostředí konečně nepůsobí sterilně jako tomu bylo dřív. Teplo domova pomáhá každému uvolnit se a pracovat v klidu s pocitem menšího tlaku. Pohodlné sedačky shromážděné kolem stolu činí brainstorming nových nápadů se spolupracovníky zábavnějším a přívětivějším.

Víceúčelové prostory

Spolupráce a všestrannost napomáhají dobrému fungování moderní kanceláře. Design kanceláří, které slouží k více účelům, napomáhá dobře zaměstnancům odvádět práci. Dokáže efektivně držet krok s rychle se měnícím prostředím a požadavky dnešní doby.

Jeden prostor může sloužit jako místo pro pohodlnou společnou práci dvou spolupracovníků, jako místo pro duševní přestávku a jako místo pro malou a neformální schůzku oddělení. Stačí umístit několik sedadel nebo pohovek kolem stolu s určitým pocitem soukromí, například kobercem, který prostor vymezuje, nebo dělicí stěnou, například zelenou, mezi ním a vedlejším prostorem.

Moderní integrace nábytku

Nábytek, který vychází vstříc každodennímu životu, usnadňuje práci. Dnes už spousta nábytkářských firem specializující se na moderní kancelářský design přidávají do stolů zásuvky a odvádějí šňůry bezpečným a diskrétním způsobem, takže zaměstnanci mohou zůstat u hledání řešení pro své pracovní úkoly, nikoli pro baterii počítače.

Přírodní prvky

Biofilní design je disciplína, která se zaměřuje na začlenění přírodních prvků do vybudovaného prostředí, a to z dobrého důvodu. Designéři nemohou v interiérech napodobit přirozené sluneční světlo. Mohou však interiér vyzdobit rostlinami, které do něj vnesou přírodní prvek. Bylo prokázáno, že rostliny zvyšují produktivitu a činí pracoviště atraktivnějším, čímž do firmy přitahují více zaměstnanců. Rostliny také pomáhají čistit a pročistit vzduch v interiéru a navíc snižují stres.

Vedle živých rostlin dodávají přírodní atmosféru, která je fascinující a klidná, také dřevěné obložení stěn a stropu, kamenné akcenty, vodní prvky a krby.

Obývací prostory

Lenošení může znít kontraproduktivně, ale pohodlí hraje při kreativitě významnou roli. Místo, kde si můžete vykopnout nohy a promýšlet nápady na projekt, je přesně to, co mysl i tělo potřebují! Odpočinkové zóny mohou také povzbudit lidi, aby vstali dříve a dali si v kanceláři šálek kávy a odpočinuli si před začátkem pracovního dne, nebo aby zůstali v kanceláři během polední přestávky, protože se mohou v práci skutečně cítit pohodlně.

 

Celý článek: https://www.bevedo.cz/magazin/inspirace/7-nejlepsich-napadu-a-trendu-pro-design-kancelari/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶