BARVA ROKU 2023

Americká společnost Pantone Color Institute, opět určila barvu pro rok 2023, která odráží aktuální náladu a dění ve společnosti v globálním měřítku. Pantone Color Institute vyhlašuje barvy roku již 22 let, vždy před prvním prosincovým čtvrtkem. Vybrané barvy následně ovlivňují vývoj produktů v nejrůznějších odvětvích, včetně módy či průmyslového designu.
Optimistická barva s označením – Pantone 18-1750 Viva Magenta – dynamický a energický odstín má představovat, nový impulz, sílu a radost do života. Představuje rovnováhu mezi teplou a studenou barvou. Odstín zbrusu nové červené mísí tóny vyjadřující sílu a moc i odstíny přesycené růžové. Vzniká tak mix karmínové barvy, kterou se společnost inspirovala – konkrétně karmínem, přírodním barvivem, které produkuje Červec nopálový, hmyz z řádu polokřídlých a pochází z centrální a jižní Ameriky.

 

Kde použít tuto barvu a jak ?

Pro svoji dominantu je uplatnění této barvy prostřednictvím bytových doplňků, svým půvabem ale vynikne i na malých taburetech nebo sametovém křesle.
Sytá magenta s červenými odstíny vynikne se spektrem neutrálních barev – černá, šedá nebo béžová. Zajímavou kombinaci vytvoří s podobnými odstíny – růžovou nebo levandulovou, odvážnou s přírodní zelenou, oranžovou nebo modrými tóny.

 

Celý članek: https://www.interierydesign.cz/barva-roku-2023/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶