Bojujete v dětském pokoji s každým centimetrem? Poradíme vám, jak vyhrát!

Prostor na bydlení se zmenšuje a to se týká i dětských pokojů. Proto se často jeho zařizování stává bitvou o každý centimetr. Jak tuhle bitvu vyhrát? Vyzkoušejte to s našimi tipy.

Zdroj: shutterstock.com

CELÁ GALERIE 15

SVĚTLÉ BARVY PRO POCIT PROSTORU

Dětské pokoje mají působit optimisticky, vzdušně a inspirativně, aby dávaly dostatek stimulů pro rozvoj dítěte. Z barevné palety si proto vyberte světlé pastelové odstíny, které můžete doplnit výraznými akcenty, které stimulují temperament. Těmi ale šetřete.

Pokud chcete pokoj opticky rozšířit, strop a podlahu zvolte ve tmavší barvě, než jsou stěny. Do pokoje s nízkým stropem naopak vyberte světlou podlahu i strop. Podobného efektu dosáhnete také pomocí ozdobných tapet se svislým vzorem, které prostor opticky zeštíhlí a prodlouží.

Univerzálním doplňkem do malých prostor jsou také zrcadla. V pokoji starších dětí se nemusíte bát větších modelů nebo celých zrcadlových stěn, pro batolata a předškoláky však volte zrcadla nástěnná, která zavěsíte v bezpečné výšce.

NÁBYTEK S VÍCE FUNKCEMI

Děti potřebují především místo na hraní, proto větší kusy nábytku postavte ke stěně, a to tak, aby uprostřed pokoje zůstal dostatek místa na zábavu. Úložné prostory na oblečení a jiné nezbytnosti mohou mít formu otevřených systémů i uzavíratelných skříněk. Platí však, že spíš udržíte pořádek v několika menších přihrádkách než v jedné velké. Praktickým úložištěm pro hračky jsou nejrůznější koše, truhličky a uzavíratelné boxy s víky.

Do hodně malého pokojíku se hodí modulový nábytek. Díky vyměnitelným částem se dá snadno přizpůsobovat potřebám dítěte a „roste“ s ním. Funkčním řešením je například vyvýšená postel s žebříkem, která v sobě skrývá objemné zásuvky nebo lůžko pro mladšího sourozence.

ORGANIZÉRY A BOXY K UDRŽENÍ POŘÁDKU

Nástup do školy s sebou nese spoustu změn, a to nejen pro děti a jejich rodiče. Proměnou by měl projít i dětský pokoj, protože malý školák potřebuje místo na učení. Vyplatí se sáhnout po multifunkčních řešeních, obzvláště v případě menších místností.

Pracovní stůl může být součástí postele nebo může mít formu rozkládací komody. Značnou úsporu místa přinese také nábytek na kolečkách, který lze jednoduše schovat pod okenní parapet či stůl.

Čtěte také:

Lepší je pořídit stůl se šuplíky, do nichž lze schovat školní sešity a jiné drobnosti. Na stole by však neměl chybět organizér na psací potřeby, který dětem usnadní udržování pořádku. V neposlední řadě pamatujte také na pohodlnou židli a kvalitní osvětlení. Lampička připevněná k poličce nebo na stěnu ušetří místo na stole a navíc lépe osvítí celou pracovní plochu.

NÁPADITÉ DEKORACE

Pro výzdobu dětského pokoje zvolte jeden průvodní motiv, např. vesmír, podmořský svět, pohádkový les, a tomu potom přizpůsobte styl všech doplňků. Nakupujte však s rozmyslem, protože malé pokoje se snadno přehltí. Navíc příliš mnoho vzorů a barev děti rozptyluje, což vede k obtížnému soustředění.

Trendy jsou například omyvatelné magnetické tabule a barvy. Díky nim můžete stěnu pokoje snadno proměnit v uměleckou galerii. Děti tak mohou svá díla na stěnu připnout pomocí magnetek, případně (což pro ně bude určitě mnohem lákavější) mohou fixami malovat přímo na stěnu. Další vychytávkou, kterou děti určitě ocení, jsou interiérové stany a týpí. Pro předškoláky mohou být tajemnou komnatou či skrýší a odrostlejším dětem poskytnou soukromí pro čtení knížky nebo sledování filmu.

Celý článek: https://www.living.cz/bojujete-detskem-pokoji-kazdym-centimetrem-poradime-vam-vyhrat-2/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶