Chodba a předsíň v paneláku: Jak uspořádat prostor

Chodba a předsíň v paneláku inspirace

Chodba a předsíň v paneláku: co by nemělo chybět

Chodby a předsíně obzvláště v paneláku nepředstavují příliš prostornou místnost. Měla by tedy splňovat praktické a funkční hledisko, aby se vám do ní vešlo vše potřebné, ale zároveň by na vás měla dýchnout příjemnou domácí atmosférou.

V dnešním článku vám představíme nejrůznější vychytávky do předsíně, potřebný nábytek a zaměříme se také na barevnost interiéru. Nezapomeneme ani na ispiraci v nejrůznějších interiérových stylech. Kde jen začít? Pojďme tedy na to.

Barvy pro předsíň a chodbu v paneláku

Začneme tedy s barevnou kombinací vhodnou pro chodbu a předsíň v paneláku. Jelikož se většinou jedná o poměrně malé a úzké prostory, je vhodné opticky zvětšit prostor pomocí výmalby. K takovému účelu samozřejmě lépe poslouží jemnější a světlé odstíny než tmavé nátěry.

Také záleží na množství přirozeného světla v předsíni. Pokud máte to štěstí, že netrpíte jeho nedostatkem, můžete se vrhnout i do trochu barevnějších variant. V opačném případě opět doporučujeme spíše světlé barvy a k tomu dostatek osvětlení ve formě lustrů nebo svítidel.

Jak vymalovat předsíň a chodbu v paneláku?

Světlé barvy dodají vaší chodbě a předsíni útulnou atmosféru a zároveň rozšíří prostor. Vsaďte na přirozené barvy, jako je bílábéžová, slonová kost či světle šedá. Pro barevnější varianty pak vybírejte ze světlých pastelových barev. K oživení místnosti také skvěle poslouží jemná tapeta, která se skvěle kombinuje s výmalbou v jemných odstínech.

TIP! Trendy pro rok 2021: barvy do obývacího pokoje

Inspirace: interiérové styly pro moderní chodbu

Chodba v paneláku nemusí splňovat pouze funkční stránku věci, ale i tuto nenápadnou místnost lze vyladit v přesně daném stylu. Zvolte svůj oblíbený interiérový styl, který se bude hodit ke zbývajícím místnostem a vrhněte se do přestavby.

Paneláková chodba ve skandinávském stylu

Jemný minimalismus, funkční nábytek a ostré linie? Skandinávský styl si lidé oblíbili především pro svoji vzdušnost a jednoduchost. Stěny vymalujte na světlý neutrální odstín barvy a nábytek zvolte z přírodního dřeva. U skandinávského stylu svou důležitou roli hraje také přirozené světlo, které by mělo procházet celou místností. U výběru doplňků se zaměřte na přírodní materiály a rustikální dekorace.

TIP! Jaký nábytek zvolit do předsíně a chodby

Chodba v paneláku ve venkovském stylu

Milujete přírodu a chcete si jí kus přenést také do svého domova? Venkovský styl umožňuje kombinaci dřeva, kamene a dalších přírodních materiálů, a navíc vypadá opravdu skvěle. Opět se držte neutrálních barev a dekorů nábytku. Přidejte látkové doplňky s károvaným vzorem a máte hotovo.

TIP! 8 krásných způsobů: Jak zařídit venkovskou kuchyniVenkovský styl: idylické kouzlo vašeho interiéru

Malá předsíň v paneláku

U malých předsíni nezbývá příliš prostoru pro experimenty. Malé a dlouhé chodby jsou však v paneláku více než obvyklé.

Pamatujte, že tady jde skutečně o centimetry. Vše si pečlivě změřte a dbejte na stále volný průchod chodbou. Místo velkých skříní zvolte úzké regály do šířky a přidejte velké zrcadlo, které vizuálně zvětší prostor.

TIP! 10 krásných inspirací: Jak zařídit malou chodbu či předsíň

Moderní chodba a předsíň v paneláku

Pro větší prostory se hodí moderní styl bydlení, který se řídí nejnovějšími trendy. Pouze větší chodba nebo předsíň v paneláku vám totiž dovolí použití tmavých barev na stěnu, které se v posledních letech pravidelně umisťují na předním příčkách žebříčku oblíbenosti. Mezi takové patří antracitová, vínová, smaragdově zelená či královská modř. Zkombinujte jednu stěnu nebo pruh výraznější barvy s neutrální bílou nebo natural.

TIP! Moderní předsíň a chodba: Jedinečné inspirace a nápady

Přidejte prostorné a funkční skříně, které se k modernímu stylu hodí nejlépe. Osvědčené jsou také zajímavé police nejrůznějších tvarů a dekorace vyrobené z přírodních materiálů.

TIP! 6 tipů: jak zařídit moderní obývací pokoj a Trendy roku 2021: Moderní inspirace na balkon

Chodba v paneláku ve stylu glamour

Jste příznivci jemných pastelových barev a sametových materiálů? Zkuste si uspořádat prostor v předsíni ve stylu glamour. Hned po příchodu na vás dýchne elegance a luxus, který si zamilujete. Doporučujeme interiér vybavit sametovou lavicí či sedákem v jemných barvách a zdobeným zrcadlem.

TIP! Styl glamour: 5 nápadů pro elegantní bydlení

Paneláková předsíň v boho stylu

A pro pravé české bohémy zde máme také jeden osvědčený tip na interiérový styl. Vychází z přirozeného chaosu, vrstvení materiálů i komponentů a přírodnin.

Do rohu umístěte křeslo v boho stylu a přehoďte přes něj příjemný pléd. Přidat taky můžete polštář s třásněmi a na zem bohémský koberec. Detaily jako vázy s přírodninami, závěsné dekorace z proutí a macrame na stěně dotvoří prostor k dokonalosti.

TIP! Boho styl ložnice: praktické tipy a rady a Boho styl: jedinečné inspirace pro bohémský interiér

Jaký nábytek a doplňky se hodí do chodby či předsíně v paneláku?

Při výběru nábytku do panelákové předsíně a chodby musíme dbát na rozměry a funkčnost. Vše si pečlivě přeměřte a teprve poté se vrhněte do vybírání.

 • Skříně na oblečení – velké i malé skříně v předsíni jistě využijete. Uložit do nich lze sezónní oblečení, kabáty i boty. Pokud vám to prostor dovoluje, využijte jej na maximum.
 • Regály – pro menší chodby se pak hodí dřevěné regály, které skříně obstojně nahradí. Navíc vypadají skutečně stylově a opticky tolik nezatěžují místnost.
 • Botníky – nezbytnou součástí každé předsíně je samozřejmě místo, kde si pohodlně odložíte boty. U tohoto kousku dbejte na praktičnost, například omyvatelný povrch a dostatek úložného prostoru.
 • Věšáky – ať už zvolíte samostatně stojící věšák či háčky na stěně, jistě tento praktický kousek nevynechejte.
 • Stolek na odkládání – útulný dojem vytvoříte díky odkládacímu stolku, kam se skvěle hodí mistička na klíče a další drobnosti.
 • Křeslo a posezení – větší prostory lze zaplnit menší sedačkou či křeslem. Také nadýchané pufy nebo sedací vaky vypadají skvěle. Nejlepší jsou ty s úložným prostorem uvnitř.

Patero pravidel: jak uspořádat chodbu v panelovém domě

Někdy je uspořádání prostoru větší výzva než obvykle. Právě u panelákových chodeb a předsíní toto pravidlo platí dvojnásob. Jakých zásad se tedy držet při uspořádání těchto menších, ale důležitých místností?

 1. Vše si pečlivě změřte a naplánujte.Potřebujete zaplnit prázdný prostor nebo naopak ušetřit každý centimetr. Od velikosti místnosti se bude odvíjet barevná kombinace, nábytek i detaily.
 2. Světlé barvy pro malé prostory, tmavé pro ty větší. Tímto pravidlem se řiďte a jistě nešlápnete vedle. Také lze využít příjemných tapet nebo přiměřených kombinací.
 3. Nezapomeňte na zrcadlo.Před odchodem z domu se jistě rádi prohlédnete a zkontrolujete, zda je vše v pořádku. Každá předsíň by tedy měla mít své zrcadlo.
 4. Neomezujte přirozené světlo.Jestliže se v paneláku žádné přirozené světlo nenajde, umístěte do chodby dostatek svítidel.
 5. Dbejte na funkčnost nábytku.Všechny úložné prostory by měly splňovat praktické hledisko a vyplňovat funkčně prostor.

Celý článek: https://www.westwing.cz/inspiration/interierove-napady/chodba-a-predsin/chodba-a-predsin-v-panelaku/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶