Designové radiátory

Osobně jsem, ve většině případů, zastáncem podlahového vytápění. Vytápění pomocí podlahového topení je z hlediska provozních nákladů ekonomičtější variantou. Pocitově je příjemné a v novostavbách rodinných domů, ale při rekonstrukcích, bývá jednou z nejvhodnějších variant. Ve spojení s tepelným čerpadlem se toto řešení přímo nabízí. V interiéru nám nepřekážejí otopná tělesa a je možné ho pak při navrhování maximálně využít. Jsou však případy, kdy není možné interiér vytápět pomocí podlahového topení a v tuto chvíli přichází na řadu radiátory. Pokud se vrátím k řádkům výše, tak je možné kombinovat i tepelné čerpadlo s radiátory, ale jelikož se v případě tepelného čerpadla jedná o nízkoteplotní vytápění, tak dodají stejná tělesa menší výkon, než při vytápění vysokoteplotním a tím pádem musí být pro dosažení stejného výkonu tělesa vetší. Většinou se jedná o značný počet velkých radiátorů, které nám pak v interiéru překážejí. Vše se však odvíjí od tepelných ztrát konkrétní stavby a vždy je nutné, aby proběhly přesné výpočty a následně se navrhla vhodná tělesa. V dnešním článku se však budeme zaobírat designovými radiátory.

 

DESIGNOVÉ RADIÁTORY SE MŮŽOU STÁT DOMINANTOU MODERNÍHO INTERIÉRU.

V dobách již minulých byli radiátory brány především jako zdroj tepla a jejich jediný účel bylo vytápění interiéru. V dnešní době, kdy se z mnoha interiérů stávají umělecká díla, by bylo zvláštní a nežádoucí, pokud by tato umělecká díla radiátor narušoval. Z těchto důvodů se mnoho firem vyrábějících radiátory začíná zaměřovat i na tělesa, která nám neplní jen funkci vytápění. Tyto firmy začínají spolupracovat se známými designéry, kteří jim na základě svých invencí, talentu a aktuálních trendů navrhují nové modely a snaží se, aby se radiátory staly zajímavými prvky interiéru. Dnes je již možné zasadit radiátory do interiéru tak, aby se stali jeho součástí a nepůsobily rušivým dojmem a nebo naopak působily, jako jeho dominanty. Vše je vždy na uvážení konkrétního architekta, nebo designéra interiéru a jeho schopnostech a vkusu. Tělesa se vyrábějí v mnoha designových směrech a provedeních. Můžete si pořídit například industriální, historizující, ultramoderní, organické a další a nebo můžou být radiátory třeba součástí věšáku, či zrcadla. Z radiátorů se dnes stávají designové prvky interiéru a na jejich vzhled jsou kladeny vysoké nároky.

Autor: Jindřich Vintr

Celý článek: https://www.beligidesign.cz/nabytek-a-vybaveni-interieru/designove-radiatory/

 

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často nazývané též oranžerie, poskytují příjemné

Více informací ⟶