Domov inspirovaný přírodou – znáte výraz biofilie?

Biofilie bývá překládaná jako láska k životu. V současné době je velmi často používána v interiérovém designu. Cílem je napojení na přírodu a zakomponování naturálních prvků do našich domácností. Výběr materiálů, které se používají v biofilním designu, má velký význam. Klíčovým prvkem je pak stimulace našich smyslů. Chcete vaši domácnost s přicházejícím jarem rozzářit ve znamení biofilie? Začněte od podlahy!

Často se proto tématika biofilie řeší v souvislosti s kancelářskými prostory, kde zeleň a další přírodní prvky příznivě působí na pracovní výkon a celkovou pohodu zaměstnanců. Tímto přístupem se v současné době zabývají přední architekti a designéři. Hlavní roli hrají aspekty, jako jsou denní světlo, zeleň nebo proudění vzduchu. Dalším způsobem, jak podpořit biofilické ladění svého domova, je použití přírodních prvků ve formě dekorací, designových předmětů nebo třeba i vzoru na tapetě. Samozřejmostí jsou pak živé květiny a pokojové rostliny. To vše má podle odborníků dopad na naši náladu a rozpoložení. Výsledkem je méně stresu, zvýšená produktivita a podobné pocity, jaké zažíváme venku v přírodě.

 

Jedním ze způsobů, jak nastartovat renovaci domova v duchu biofilie je výměna podlahy. Například belgický výrobce podlah Quick-Step se přírodou inspiroval odjakživa, a v tomto ohledu byl vždy o krok napřed. Tým designérů hledal inspiraci v přírodě včetně jejích nedokonalostí. Výsledkem jsou podlahy v designu masivního dubu či přírodního kamene. Společnost jde navíc cestou udržitelnosti, výroba zahrnuje obnovitelnost, energetickou efektivitu a kontrolu emisí. Suroviny používané k výrobě podlah podléhají pečlivému výběru, přičemž je kladen důraz na využití obnovitelných materiálů, jako je dřevo získané na pilách, z udržitelného obhospodařování lesů a při údržbě silnic, které by jinak bylo spáleno. Můžete tedy mít jistotu, že vaše podlaha nijak nepřispívá k odstraňování lesů.

 

Přírodu prostě potřebujeme. Musíme jí proto na jedné straně chránit a na straně druhé se jí obklopovat, aby se nám dobře žilo.

Celý článek: https://www.tvbydleni.cz/clanek/domov-inspirovany-prirodou-znate-vyraz-biofilie/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶