Elegantní s trochou nostalgického šarmu. Taková je koupelna ve stylu shabby chic

Chcete-li do svého domova vnést trochu nostalgie a elegance, se stylem shabby chic rozhodně nešlápnete vedle. Navíc je to jedna z nejoblíbenějších a neklasičtějších estetik v oblasti designu interiéru kombinující v sobě prvky venkovského stylu, vintage a něco málo z provensálu.

Ať už chcete do tohoto jedinečného vzhledu stylizovat celou koupelnu, nebo jenom její část, například vanu, styl shabby chic vám nabízí možnost spojit historii, individualitu a okouzlující estetiku. A i když se na první pohled může tento styl zdát chaotickým, ve skutečnosti to je velmi promyšlený designový směr. Podívejme se na jeho základní charakterové rysy:

Bílá jako dominující barva. Shabby chic je známý svou láskou k bílé barvě. Bílá se stává naprosto dominujícím barevným tónem a vytváří základ pro celý design. Tím dodává prostoru svěžest a čistotu.

Patina a stárnutí. Zdůraznění stárnutí a patiny je jedním z nezaměnitelných znaků tohoto stylu. Nábytek a dekorace mají známky opotřebení a vzhled, na kterém se již podepsal zub času. Tento design jim propůjčuje určitý charakter a dojem historičnosti.

Květinové vzory. Květinové (florální) vzory jsou ve stylu shabby chic nezbytné. Používají se na textiliích, tapetách a dekoračních předmětech. Ať už jde o jemné obrysy květů, rostlin či stromů nebo jejich plné zobrazení, barevné či černobílé, vnesou do interiéru romantický nádech.

Recyklovaný nábytek. Mnoho kusů nábytku v tomto stylu je recyklovaných nebo starých. Starý nábytek je často obnoven a upraven, aby zapadl do estetiky shabby chic.

Přírodní prvky. Přírodní materiály, jako je dřevo, látka a kámen, představují klíčové složky tohoto designu. Tyto materiály dodávají interiéru teplý a přívětivý pocit.

Ruční práce. Výrobky ruční práce mají v tomto stylu zvláštní místo. Jsou ceněny pro svou jedinečnost a do prostoru vtisknou punc osobitosti toho, kdo je vyráběl.

Použití vintage doplňků. Pro dokončení vzhledu shabby chic jsou používány vintage doplňky, jako jsou staré rámy, zrcadla, hodiny a další dekorační prvky.

Pokud tedy plánujete ve stylu shabby chic vytvořit například vanu, zvažte některé z následujících tipů:

Bílý základ. Začněte s bílým základem a postupně přidávejte barevné akcenty. Těmi mohou být květinové vzory, pastelové odstíny nebo další romantické barvy.

Starý nábytek. Použijte starý nábytek. Bleší trhy nebo antikvariáty jich jsou plné a můžete v nich najít opravdu zajímavé kousky. Poté můžete nábytek zrenovovat, aby zapadl do vašeho shabby chic prostoru.

Dekorace. Použijte květiny, vintage zrcadla, staré rámy a další dekorační prvky ideálně s patinou, které dodají vašemu interiéru osobní nádech.

Textilie. I v tomto stylu, jako v ostatních stylech z designu interiéru, hrají textilie důležitou roli. Na závěsy, polštáře či ubrusy použijte látky s květinovými vzory a dozdobte je korálky a krajkami.

Styl shabby chic je neodolatelným mixem elegance a nostalgického vintage šarmu, což z něj činí ideální volbu pro ty, kteří touží po romantice a trošce rozervaného vzhledu a současně si chtějí dopřát dostatek pohodlí. Podstatou tohoto stylu je vytvářet přívětivý a romantický prostor, který je plný charakteru. Proč si tedy takový design nedopřát i v koupelně? Bílá barva, květinové vzory, vintage nábytek či doplňky s patinou a vhodná vintage zrcadla představují základní pomocníky, s jejichž pomocí vaše koupelna dostane nový „šik“ kabátek ve stylu shabby chic.

 

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶