Folkový interiér je inspirovaný stylem anglosaských zemí i lidovou kulturou

Hudební žánr folk a lidové prvky obecně jsou nevyčerpatelnou studnicí inspirací pro interiéry. Textilie s potisky inspirovanými lidovou kulturou hrají prim nejen v módě, ale i v oblasti bytové kultury. Jsou také nedílnou součástí boho stylu, který je letos hodně v kurzu.

Foto: Antipodream, Olenka Design

I hudba se může stát cennou inspirací pro zařízení interiéru. Amatérská a lidová hudba inspirovaná písničkářstvím anglosaských zemí s sebou přináší i specifický životní styl, který je hodně svobodomyslný a působí hravě a vesele.

Tradiční vzory a motivy na textiliích v něm rozhodně nejsou jen nepotřebným retrem. V poslední době jsou naopak hodně trendy, a to právě v kombinaci s dnes tak oblíbeným boho stylem. Prim hrají hlavně výšivky, které jsme dřív mohli vídat na lidových krojích a drobných předmětech do domácnosti.

Foto: Mindthegap

Vsaďte hlavně na kvalitní řemeslné kousky, které jsou originální. Dřevěné nádobí k takovému stylu bezesporu patří. Chybu ale neuděláte ani s porcelánem s cibulákovým vzorem nebo s textiliemi potištěnými modrotiskem.

Foto: Bohemia Design Limited, Mindthegap

Vhod přijdou veškeré rukodělné výrobky známé z dob našich prababiček. Proutěné košíky i ošatky se tak opět vrací na výsluní.

Uplatnit můžete i staré kredence, vyřezávané stoly, hliněné nádobí, vyšívané povlaky na polštáře i krajky. Cílem je podtrhnout rustikálnost a vesnickost.

Foto: Lola a Mawu

Pokud nechcete, aby interiér působil jen staře a opotřebovaně, ale chcete, aby byl váš folklórní styl v interiéru trendy, vyplatí se volit módní odstíny. Nebojte se proto uplatnit i tlumenější odstíny z palety taupe s příměsí šedé nebo jemné pastelové tóny, které prostor zjemní.

Foto: Woodchip and Magnolia

Dobrým tipem je kombinace folkového stylu a boho stylu. Nemusíte pak mít obavy, že by interiér nepůsobil sladěně.

Boho styl fandí nenucenosti a míchá prvky z různých kultur. Inspiraci tak můžete čerpat nejen z tuzemské kultury, ale prakticky z jakékoli na světě.

Celý článek: https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-tipy-a-trendy-folkovy-interier-je-inspirovany-stylem-anglosaskych-zemi-i-lidovou-kulturou-40360406

 

 

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶