Funkční interiérový design pro vaši novou restauraci

Restaurace v restauraci není tak snadná, jak si někteří začátečníci myslí. Vypadá to prostě – stačí jen vyrábět dobré jídlo v příjemné atmosféře za rozumnou cenu. Dosažení těchto cílů však nezaručuje finanční úspěch. Mnoho faktorů se podílí na rozhodování, zda se restaurace stává zisková. Podle mnoha studií a průzkumů patří mezi nejdůležitější kritéria design restaurace a atmosféra, která ovlivňuje, jak bude vaše podnikání ziskové.Metodiky designu restaurací se mohou značně lišit podle vaší koncepce, kuchyně a rozpočtu, ale jedna oblast je nesmírně důležitá bez ohledu na estetický design. Vaše restaurace musí fungovat hladce, nebo se vyskytnou nepřijatelná zpoždění a problémy. To může znamenat, že pro zákazníky potřebujete oddělené místo pro objednávky. Určitě potřebujete vytvořit snadný přístup do koupelny a venkovních jídel. Vaše tabulky nesmí být tak blízko, že se servery a zákazníci nemohou volně pohybovat. Důležité je také použití invalidních vozíků, chodců a dalších pomůcek.

Úložný prostor: často zanedbávaný aspekt designu restaurace

Návrh restaurace ovlivňuje všechny oblasti vaší restaurace dvěma způsoby – přitahuje zákaznické estetické preference a vytváří efektivní toky, které usnadňují vaření, podávání a placení objednávek. Je však důležité, aby nedošlo k tomu, že estetické obavy znemožní efektivní fungování. Například by mohla být žádoucí čistá, nepoškozená jídelna s ústředním bodem, ale budete potřebovat úložné prostory pro koření, brýle, stříbrné nádobí, materiály pro vyvážení, vysoké židle a extra sezení. Krásná zakřivená zeď nebo centrální akvárium může sloužit jako vynikající ohnisko, které zákazníkům povzbuzuje k tomu, aby si vzali a sdíleli sami sebe, ale ani jeden z prvků by mohl bránit zákazníkům a serverům blokováním účinného toku vnitřní dopravy.

Ukládání je rozhodující pro konstrukci předního i zadního dílu. Můžete také chtít vytvořit jasné cesty od nakládacího doku až po úložiště. Pokud máte skladovací prostory v suterénu nebo v horním patře, instalace nákladního výtahu by se mohla stát jednou z nejmoudřejších investic, které uděláte.

Funkční návrhy restaurace

Jedním obyčejným problémem je, že nikdo nechce sedět v určité oblasti nebo v určitém stole. Tento problém můžete vyřešit před otevřením restaurace tak, že sedíte u každého stolu a poznámku zkontrolujete. Pokud se některý stůl zdá být příliš blízko kuchyni nebo nemá názor na jiné hosty, mohou být nutné úpravy. Komfort vašeho hosta je kritický, takže může být dokonce nutné vytvořit několik jídelních prostorů, které osloví různé typy zákazníků – například ty, kteří chtějí intimní večeři a ti, kteří se chovají ve velkých skupinách. Vaše detaily návrhu budou záviset na vašem konceptu, který by mohl spadat do jedné z následujících kategorií:

 • Fast Food
 • Kauzální
 • Rychle příležitostné
 • Dobré jídlo
 • Moderní
 • Gastropub
 • Sousední bar a gril
 • Uvnitř venku
 • Kavárny a bistro
 • Fusion kuchyně

Jako příklad je jasné, že restaurace s fusion kuchyní pravděpodobně začlení designové prvky z obou kuchyní. Vnitřní / venkovní restaurace mohou navrhnout prostor, který vytváří snadný přístup mezi prostory. Samostatné stanice serveru mohou omezit provoz serveru. Existuje několik kritických oblastí, které je třeba vzít v úvahu při navrhování funkčnosti:

 • Bar a čekárna
 • Vstupy a oblasti kontroly srsti
 • Hlavní jídelna
 • Speciální prostory pro stolování, jako jsou prostory pro skupinové setkání, bufety a soukromé pokoje
 • Serverové stanice
 • Kuchyňský design
 • Oblasti, které mají umísťovat objednávky

Některé restaurace nabízejí určité položky pro odvoz v přední části restaurace, venku, v prodejních automatech a dokonce i na blízkých místech, jako jsou rušné továrny nebo kancelářské budovy. Je důležité, abyste tyto prostory navrhli tak, aby odpovídali vašemu designu v restauraci.

Placení hostujících šeků a objednání přepravy

Přijímání plateb a vyřizování objednávek může skutečně bránit toku restaurace – zejména v době oběda, kdy lidé mají omezenou dobu k jídlu. Dlouhé linky v pokladně nebo POS mohou blokovat cesty do toalety nebo do vchodů a východů. Tyto impromptu linky by také mohly blokovat efektivní průběh serverů mezi kuchyní a stolem. Samozřejmě, moderní POS systémy, které umožňují objednávání tabletů a smartphonů a předplacené a platební platby, mohou tyto problémy omezit od základních návrhových nedostatků až po zvládnutelné operační problémy.

kuchaři v práci

Restaurace Kuchyně

Restaurace kuchyně jsou obvykle krátké na místo, a bez ohledu na to, jak velká vaše kuchyně, vaše potřeby rychle rozšiřují využít veškeré dostupné místo. Profesionální šéfkuchaři – ti, kteří skutečně chápou, že restaurace jsou podniky – se budou vyrovnávat s menšími zařízeními a zařízeními. Vybavení by mělo být vybráno tak, aby splňovalo několik kuchařských potřeb. Vy a vaši zaměstnanci byste měli plánovat způsoby, jak zajistit, aby každá oblast v kuchyni sloužila alespoň dvojímu účelu. Některé z nejlepších strategií úspory prostoru v restauračních kuchyní zahrnují:

 • Uložte nástroje s podobnými funkcemi dohromady – chybějící nástroj lze snadno vyměnit za něco podobného v situaci, kdy je špatné.
 • Kreslení stínu nebo obrysů pásky usnadňuje ukládání a nalezení správného nástroje.
 • Navrhuje kuchyňské stanice strategicky pro krájení a zpracování masa, smažení, sautérování, přípravu sendviček, udržování vyhřívaných hotových jídel, skladování chladírenských předmětů a pokovování.
 • Svislé prostory a police mohou usnadňovat nalezení nezbytných nástrojů a vybavení, a tak vyměňovat prázdné stěny a dveře skříně k uložení nezbytných nožů a nástrojů.
 • K dispozici je také jasná cesta k úložným prostorům pro personál mytí nádobí.
 • Police pod pracovním stolem jsou také důležité skladovací prostory.
 • Navrhněte svou restauraci tak, aby nejčastěji používané chlazené přísady byly k dispozici v sendvičových stolech a zásuvkách.
 • Navrhněte procesy vaření tak, aby se vaši kuchaři museli pohybovat co nejméně.
 • V některých případech je třeba provést výplatní transakce – například přijmout sníženou energetickou účinnost tím, že umístit mrazničky u hlubokých fritérů, aby se zvýšila účinnost smažení.

Někdy je nutná drastická akce, pokud je vaše kuchyně velmi malá. Mohlo by to vyžadovat klepání dolů ke zvětšení dostupného místa nebo rozbití menu. Připravit co nejvíce jídla v předstihu je další strategií, kterou mnoho restaurací s malými kuchyní zaměstnává.

Propagace vašeho baru prostřednictvím doplňkových návrhových funkcí

Bary často vedou k tomu, že přitahují určitý typ klientely – mladí městští profesionálové a tisíciletí, trendové klubové zásobníky a barevní kleště. Jedna studie zjistila, že 68 procent zákazníků restaurace je ochotno strávit celé večery v restauraci, která má atraktivní bar. Navrhování baru davu zahrnuje vytvoření pohodlného prostoru, kde si lidé mohou jíst nebo pít. Mohlo by být nutné navrhnout samostatnou oblast pro přípravu jídla, aby se podpořila účinnost při objednávání jídla v baru. Možná budete potřebovat některé vysoce specializované nástroje a vybavení pro styling potravin, které zpracovávají vlastní maso a vytvářejí potraviny a nápoje podepisující pomocí molekulární gastronomie.

Povolení změny barvy interiéru

Restaurace jsou druhým domovem pro mnoho zákazníků, a proto je důležité, aby se sezónní návrhy přizpůsobily posunu jídelních návyků, propagovaly sezónu a upravovaly designové prvky pro večírky, zvláštní příležitosti a obchodní schůzky. Modulární konstrukce – ačkoli dražší – mohou být časem levnější, pokud budete potřebovat časté změny interiéru.

Plánování návrhu rozpočtu

Nejlepším řešením je navrhnout nejprve funkčnost, abyste se nestali příliš připojeni k určitému estetickému designu. Musíte zvážit značku, koncept a druh služby, kterou poskytnete. Například, dobré jídlo vyžaduje větší investice do designu než okolí restaurace nebo rychlé občerstvení. Náklady na výstavbu restaurace se liší podle místa a koncepce, avšak průměry se pohybují mezi 85 až 300 USD. Design obvykle trvá zhruba 10 procent rozpočtu výstavby, ale budete trávit víc pro skvělou restauraci nebo místo s živou zábavou.

Pokud plánujete nejprve funkčnost, pak bude jednodušší přizpůsobit estetické návrhy, které odlišují vaši restauraci. Když funkčnost i estetický design hladce spolupracují, výsledek může být mimořádně přitažlivý a ziskový. Bez ohledu na to, jak skvělá je vaše restaurace nebo jak skvělé je jídlo, váš úspěch závisí na bezproblémové funkčnosti, efektivním servisu, rychlém přípravném čase a pohodlí zákazníka. Nikdy nechcete být v pozici, kde se snažíte vybudovat funkčnost do předem definovaného estetického designu.

Zveřejněno Michael Elkins

Celý článek: https://www.waiterio.com/blog/cs/funkcni-interierovy-design-pro-vasi-novou-restauraci/

 

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶