Hnědá ložnice: 10 nejkrásnějších inspirací na její uspořádání

Hnědá ložnice vytvoří klidnou atmosféru pro perfektní odpočinek. Neutrální barva může ve správné kombinaci zazářit a nikdy nevyjde z módy. Inspirujte se našimi nápady na hnědou ložnici v různých odstínech i stylech.

Proč zvolit hnědou barvu v ložnici

Hnědá je jedna z nejoblíbenějších barev v designu interiéru. Hodí se do obývacího pokoje, kuchyně, ale zejména vynikne hnědá ložnice. Má uklidňující a hřejivý účinek a z širokého množství odstínů si vybere každý.

Světlé odstíny, jako je krémová se hodí jako neutrální podklad, tmavší odstíny, jako je hutná čokoládová barva, vyniknou zejména na detailech a dekoracích.

Jaké barvy se hodí k hnědé ložnici

Hnědá ložnice rozhodně není nudná a může mít desítky různých variant. Nejen díky množství odstínů hnědé, ze kterých můžete vybírat, ale také proto, že hnědou barvu můžete kombinovat se širokou škálou barev.

Vedle hnědé barvy skvěle vynikne:

Některé barvy lépe sedí ke světlým odstínům hnědé, například šedá nebo bílá. Tato kombinace zajistí minimalistický, uvolněný vzhled. Naopak výraznější odstíny hnědé kombinujte s růžovou, která je zjemní nebo s tyrkysovou pro výraznější, hravý interiér.

10 stylových inspirací: Nejkrásnější hnědé ložnice

Připravili jsme pro vás 10 různých uspořádání v hnědé ložnici. Inspirujte se a vyberte si takovou kombinaci, která vám sedí nejlépe.

 1. Minimalistická hnědá ložnice

Světle hnědá barva v kombinaci se světle šedou vytvoří moderní a minimalistický vzhled vaší ložnice. Získáte čistý, uklidňující prostor, ideální pro odpočinek.

 1. Hnědá ložnice ve středomořském stylu

Kombinujte přírodní hnědé dřevo, bílou barvu a květinové vzory pro pohodový středomořský vzhled vaší ložnice. Využijte tmavší dřevo na podlahy, případně odhalené trámy a okna, vymalujte bílou barvou a postel dolaďte přehozem s jemnými kvítky.

 1. Moderní hnědá ložnice

Pokud sáhnete po tmavším odstínu hnědé a šedé nebo rovnou černé, získáte moderní a elegantní ložnici. Vše dolaďte osvětlením a kováním v černém matu, který dodá dramatičnost.

 1. Venkovská ložnice v hnědé barvě

Ve venkovské ložnici nechte zazářit přírodní dřevo. Hodí se opět tmavší druhy. Vysokou dřevěnou postel doplňte pletenou dekou ve světle hnědé barvě a na dřevěnou podlahu položte měkký krémový koberec nebo kožešinu.

 1. Rustikální hnědá ložnice

V rustikální hnědé ložnici kombinujte tmavé dřevo, černý kov a výrazné teplé barvy, jako je červená a tmavě zelená. Na doplnky se skvěle hodí tradiční tartanové vzory.

 1. Moderní horská ložnice v hnědé barvě

Moderní stavby v horách se často vyznačují velkými okny. Nechte interiér ložnice splynout s přírodou venku a vsaďte na jemné barvy a přírodní materiály. Na podlahy položte dubové dřevo a jednu zeď, ideálně s krbem, ozdobte přírodním kamenem s hnědým podtónem.

 1. Romantická hnědo-růžová ložnice

Líbila by se vám růžová barva do ložnice, ale bojíte se, že by výsledek působil příliš kýčovitě? Vybalancujte starorůžovou barvu hnědými detaily. K bílo-růžovému základu vyberte několik kusů hnědého nábytku a dekorací, například ozdobný polštář na postel.

 1. Hnědá ložnice s tyrkysovými detaily

Zajímavou kombinací je tyrkysová a hnědá barva. Vsaďte na světlejší krémový odstín hnědé jako základ, sytě tyrkysovou na postel a několik doplňků a tmavší hnědou na kontrastní prvky.

 1. Boho hnědá ložnice

Hnědá s terakotovou barvou je perfektní duo do boho ložnice. Použijte přírodní materiály, orientální dekorace, velké pokojové rostliny a získáte nedbalou a útulnu atmosféru.

 1. Elegantní hnědo-modrá ložnice

S modrou barvou tvoří hnědá elegantní pár a tyto dvě barvy se k sobě hodí snad ve všech odstínech. Světle hnědá s bleděmodrou je oblíbená do ložnice pro dospělé, tmavě modrá s čokoládovou je naopak populární mezi dětmi a teenagery.

Jak vybrat nábytek a dekorace do hnědé ložnice

V hnědé ložnici nikdy nešlápnete vedle s dřevěným nebo bílým nábytkem. Podle barevné kombinace, pro kterou se rozhodnete, ale můžete zvolit i výraznější prvky, například postel se sametovým čelem.

Co se týče doplňků, abyste v ložnici zachovali čistotu a ničím nerušili spánek, vsaďte na minimalistický přístup. Do hnědé ložnice pořiďte svíčky, pokojové rostliny a květiny ve váze (zvolte květiny bez výrazné vůně), případně dekorace na stěny.

Při výběru doplňků se opět držte zejména neutrálních barev a přírodních materiálů, jako jsou ratanové košíky a bílé či skleněné vázy a květináče. Moderní vzhled dodají doplňky s betonovým vzhledem. Kontrastní barvy použijte jen na několik kousků.

Tipy na závěr

 1. Světlejší hnědé odstíny se hodí do moderních, minimalistických interiérů.
 2. Tmavší hnědá je velmi útulná a vyniká v rustikálním stylu ložnice.
 3. Aby hnědá ložnice nepůsobila příliš těžce, zjemněte ji bílou a dostatkem světla.
 4. Hnědá barva se skvěle kombinuje se vzory – s květinami, tartanem i orientálními koberci.
 5. Pomocí různobarevných doplňků můžete ložnici zútulnit nebo naopak odlehčit podle ročního období.

Celý článek: https://www.westwing.cz/inspiration/interierove-napady/zarizeni-loznice/hneda-loznice-inspirace/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶