Inspirace: pop-art v interiéru nemusí být jenom plastový kýč

Pop-art je umělecký směr, který začal vznikat v polovině 50. let minulého století. Dnes je jedná o retro styl, který se vyznačuje především svou barevností a divokostí. Stále má ale co říct, a to i v interiéru.

Termín pop-art byl poprvé použit v roce 1958 k popisu obrazů, které zachycují poválečný konzumní styl života. Čerpá z komerčního umění, populární hudby, inspiruje se velkoměstskou kulturou, a hlavně se nebojí výrazných barev.

V dnešní době, kdy se mnoho z nás při zařizování domovů přiklání spíše k tradičním přírodním materiálům, je těžké zakomponovat do prostoru něco ve stylu pop-art. Většina takových předmětů je totiž z plastu. V minulosti se tyto interiéry vyznačovaly především plastovým nábytkem a stejně tak doplňky z umělé hmoty.

My vám ukážeme, že i bez plastů jde vytvořit zábavný a hravý interiér ve stylu pop-art.

Výrazné barvy a jejich kombinace

Pokud se rozhodnete pro interiér ve stylu pop-art, rozhodně si pořiďte co nejvíc výrazných barev. Ty se mohou promítat na textiliích, polštářích, nádobí i doplňcích. Typickými barvami jsou výrazná žlutá, červená, zelená a modrá v kombinaci s metalickou stříbrnou. Pro kombinaci barev tady neexistuje žádné pravidlo, snad jen čím výraznější, tím lepší. Rozhodně se držte v křiklavých a sytých tónech.

Velkoformátové obrazy

Obrazy jsou snad úplný základ tohoto stylu. Zvolit můžete repliky od Andyho Warhola, či jiné alternativní umělce, pokud máte děti o umění v domě se mohou postarat i ony. Ikonické jsou také velké plakáty se slavnými americkými herci stříbrného plátna. Inspirace filmem a komiksem je zásadní.

Používání plastu

Používání plastů není v dnešní době žádoucí. Jak si ale zařídit pop-art styl bez umělé hmoty? Plast byl dříve vnímám jako ideální materiál, designéři ho rádi používali, protože skvěle přejímá tvar i barvu. Navíc byl levný. V dnešní době plné zbytečných plastů, ale tento trend uvadl. Volte proto jiné alternativy. Vtipně může působit skleněné nádobí, které na první pohled vypadá jako z plastu. Dřevěný konferenční stolek lze natřít na růžovo. Žádoucí jsou i výrazné vzory jako pruhy a puntíky. A pokud už zvolíte plast, tak takový, který je kvalitní a dlouho vydrží. Myslete na udržitelnost. Zkombinovat ho pak můžete s pohledovým betonem, chladným nerezem, sklem i cihlovým zdivem.

Konzumní život

Pop-artový interiér sází na nenákladné a snadno přemístitelné kousky nábytku. Oblíbené jsou oblé tvary, nízké pohovky, taburety a originální křesla.

Hravé doplňky

Doplňky hrají v pop-artu velkou roli. Jsou barevné a odkazují především na komerci. Předměty každodenní potřeby jsou povýšené na umění.

Celý článek: https://1url.cz/FuQLa

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶