Inspirujte se: Útulné ložnice, ve kterých budete chtít strávit zbytek zimy

Nekonečně dlouhá zima a léto v nedohlednu? Co takhle zbytek zimy proválet v neskutečně útulné ložnici. V posteli strávíme až třetinu života, tak by nám tam mělo být dobře, abychom se ráno probouzeli odpočinutí a s dobrou náladou.


Jednoduchost a k tomu dokonalý výhled, kdo by se tu nechtěl probouzet (Foto: Shutterstock)

Ložnice ve stylu Japandi – prostorná a minimalistická (Foto: Shutterstock)

Pokud jste se rozhodli tuhle zimu proválet, bude to chtít kvalitní postel a matraci. Na tom se rozhodně nevyplatí šetřit. Časem tuto investici jistě oceníte.


Nic nezútulní ložnici tak, jako dřevo (Foto: Shutterstock)

Tmavé barvy se v ložnici bát nemusíte (Foto: Shutterstock)

Do ložnice patří tlumené barvy. Vybírejte mezi neutrálními odstíny jako je bílá, krémová, nebo šedá. Ložnici ale neuškodí ani tmavší odstíny zelené, hnědé, nebo starorůžové. Prostor to sice opticky zmenší, ale budete se tam cítit příjemně.

Osvětlení je také důležitou součástí ložnice. Světlo by mělo být tlumené, příjemné a nemělo by svítit přímo do očí. Lampičky a stínidla navodí tu správnou atmosféru. Zapomeňte ale na ostře bíle svítící ledky, ty vašemu spánku rozhodně neprospějí.


Perfektní ložnice ve stylu boho s dekoracemi z přírodních materiálů (Foto: Shutterstock)

Ložnice přímo stvořená pro lenošení (Foto: Shutterstock)

Ať už jste příznivci stylu Scandi, Boho, Hyggie, nebo jste fanoušci minimalismu, svou ložnici si vylaďte tak, aby vám tam bylo dobře.

Celý článek: https://www.ceskestavby.cz/clanky/inspirujte-se-utulne-loznice-ve-kterych-budete-chtit-stravit-zbytek-zimy-31582.html

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶