Jak do interiéru vnést anglický styl

Anglický styl v interiéru? To je spojení tradice, pohodlí a notné dávky elegance. I když existuje několik základních variant tohoto stylu, všechny mají jedno společné: anglický styl vždy symbolizuje teplo a pohodu.

Historicky se anglický styl v interiérovém designu dělí na venkovský, klasický a koloniální. Inspiraci nachází v bohaté historii a tradicích této bývalé koloniální velmoci, zároveň však odráží umírněnou střízlivost a jistou rafinovanost. V tomto článku se budeme zabývat klíčovými prvky, díky kterým vnesete trochu anglického stylu i do svého interiéru.

  1. Barevná paleta

Barevná paleta hraje v anglickém stylu významnou roli. Dominují zde neutrální tóny, jako jsou krémová, béžová, světle šedá a pastelové barvy. Tyto odstíny vytvářejí klidný a harmonický prostor, který je pro anglický interiér typický. Pro kontrast a živost můžete přidat akcentní barvy, jako je jemná modř nebo zelená.

  1. Nábytek

Nábytek v anglickém stylu bývá často elegantní a tradiční. Naprosto základní kusy, bez kterých se v tomto stylu neobejdete, jsou čalouněné pohovky a křesla s zaoblenými tvary, dřevěné konferenční stolky a knihovny plné knih. Dřevo a dřevěné prvky představují jeden z pilířů tohoto stylu a dodávají mu onen pocit hřejivého tepla. Dub, mahagon nebo javor zde objevíte nejčastěji.

  1. Textilie

Co by to byl anglický styl bez vhodných textilií. Použijte kvalitní látky s tradičními vzory, jako jsou květiny, proužky nebo jemné kárované vzory. Čalouněné nábytkové kusy by měly být potaženy hebkým materiálem a interiér doladěný vhodnými záclonami a závěsy. Určitě nezapomeňte na pohodlné polštáře a deky, které vytvoří útulnou atmosféru a dojem klasického anglického domova

  1. Podlahy

Dalším charakteristickým prvkem anglického stylu jsou dřevěné podlahy. O dřevu jako významném materiálu použitým v interiéru tohoto stylu jsme už mluvili. V současnosti jsou velmi oblíbené parkety s rytmickým vzorem. Můžete také zvážit použití koberců s tradičními vzory, které dodají místnosti ještě více elegance a také tepla.

  1. Dekorace

Drobnosti a dekorace jsou tím, co interiéru propůjčuje osobní a zcela jedinečný charakter. Přidejte do místnosti rámy s fotografiemi, olejomalby na plátně, starožitné hodiny, vázy s květinami a svíčky. Nebojte se kombinovat, dřevěné a kovové prvky ve vzájemné kombinaci jsou totiž častým doplňkem anglického stylu.

  1. Knihy

Knihy tvoří neodmyslitelnou součást anglického interiéru. Proto jsou pro tento styl typické velké dřevěné masivní knihovny plné knih. Pokud nechcete mít knihovnu přes celou stěnu, můžete použít pouze knižní regály nebo vitríny.

  1. Rostliny

Zelené rostliny a květiny přinášejí do anglického interiéru svěžest a přírodní krásu. Umístěte je na okenní parapet, stoly nebo kamna, pokud se v nich zrovna netopí. Angličané mají rádi květiny, a proto jsou často součástí interiéru.

  1. Dotek osobitosti

Aby byl váš interiér skutečně osobní, přidejte do něj předměty a artefakty, které mají pro vás význam. Mohou to být rodinné fotografie, suvenýry z cest nebo prostě pouze věci, které máte rádi. Tím prostoru dáte určitý „punc osobitosti“, který z pouhého místa na bydlení učiní zcela unikátní a pro vás charakteristický domov s duší.

Vytvoření anglického stylu v interiéru může být velmi zábavný a tvůrčí proces. Klíčové je dodržovat harmonii a eleganci, které jsou pro tento styl charakteristické. S pomocí správných barev, nábytku, textilií a dekorací můžete vytvořit útulný a současně elegantní domov ve stylu anglické tradice. Nezapomeňte ani na osobní drobnosti, které z obyčejného obývaného místa vytvoří domov – váš domov.

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často nazývané též oranžerie, poskytují příjemné

Více informací ⟶