Jak na jarní dekorace do bytu

10x inspirace na jarní dekorace do bytu

Prostředí, kterým se každý den obklopujeme má silný vliv na naši náladu. Proto neváhejte a přineste do svého domova trochu jarní pozitivity pomocí správných doplňků. Připravili jsme pro vás inspiraci na nejkrásnější jarní dekorace do bytu.

1. Deky, plédy a přehozy v jarních barvách

Máte na sedací soupravě v obývacím pokoji příjemné deky, do kterých jste se celou zimu chumlali při čtení knihy, popíjení horkého čaje a užívání hygge atmosféry? Byla by škoda pokoj o prvek ochudit jen proto, že je teplo. Vyměňte vlněné deky za lehké bavlněné nebo lněné plédy v pestrých barvách.

Pletený pléd Adalyn

2. Čerstvé květiny

Čerstvé květiny jsou asi nejkrásnější a nejefektnější dekorací do bytu. A jaro si jejich použití přímo žádá! Pořiďte si pěknou vázu a naaranžujte do ní sezónní květiny. Trendem jsou ručně dělané keramické nebo foukané z kouřového skla.

3. Pokojové rostliny

Zeleň do bytu můžete dodat i pomocí pokojových rostlin. Oproti těm ve váze je nebudete muset měnit každý týden a se správnou péčí budou dělat parádu mnoho let. Navíc zlepší vzduch v místnosti. Jaro je ideální doba na jejich řízkování a přesazování.

4. Jarní vůně

Provoňte svůj domov pomocí svíček, aroma difuzérů nebo čerstvých květin. Na jaro se hodí lehké a svěží vůně zahrady a louky. Doporučujeme například eukalyptus, dřevité a citrusové vůně nebo květinové aroma.

Sada svícnů s mosaznými podstavami Clara, 3 díly

5. Barevné polštářky

Chcete rozzářit místnost, ale nepotrpíte si na barvy ve velkém měřítku? Pořiďte pár barevných polštářků a rozložte je na křesla, sedací soupravu i na široký parapet. Povlaky na dekorační polštářky můžete pravidelně obměňovat podle ročních období.

Vyšívaný povlak na polštář s květinovým vzorem Alicia

6. Jarní dekorace na zeď

Na jaře můžete vyměnit i dekorace na zdech. Jestli nemáte kde skladovat různé obrazy a dekorace, máme pro vás praktický trik. Pořiďte pěkné rámy a vložte do nich plakáty. Těch může být v rámu i několik na sobě, vepředu vždy ten, který chcete zrovna vidět.

 

Kovová nástěnná dekorace s antickou úpravou Butterfly

7. Lněné povlečení

Vaší ložnici dodá jarní nádech stylové lněné povlečení. Rustikální vzhled materiálu se na jaro skvěle hodí a navíc má perfektní vlastnosti. Při chladnějších nocích zahřeje a jakmile se oteplí, bude chladit.

Lněné povlečení s efektem soft-washed Nature

8. Barevné polstrování na balkon

Konečně je čas začít opět využívat balkon! Aby bylo posezení ještě lákavější, doplňte ho o barevné polstrování. Na jaře ještě nejsou dny tak dlouhé a večery teplé, proto nezapomeňte na světelné řetězy a deky na zahřátí.

9. Velikonoční dekorace

Mnoho velikonočních dekorací se hodí klidně na celé jaro! Osení můžete tentokrát zasadit dříve a udržovat jej po celé jaro. Z větviček na stole pouze sundejte vajíčka a nechte je jako přírodní jarní dekoraci a stejně tak uzpůsobte dekorace na oknech nebo dveřích.

10. Jarní věnec

Věnce jsou v našich domovech stálicí zejména v období adventu, čím dál častěji je ale vídáme i v průběhu ostatních ročních období. Na jaře by měl být věnec plný barev a květin. Použít ho můžete na dveře, do oken i jako jarní dekoraci na stůl.

Jak na jarní dekorace: Tipy na závěr

  • Pusťte se do úklidu: Nová sezóna pomalu začíná, proto je ideální čas na velký jarní úklid. Jestli máte pocit, že váš domov potřebuje provzdušnit, možná je vhodný čas na tzv. decluttering, tedy probrání věcí a vyřazení všeho, co již nevyužíváte nebo vám nedělá radost. Jakmile budete mít jarní úklid hotový, váš domov bude připravený na výzdobu.
  • Prosvětlete svůj byt: Dodejte svému bytu světlo a lehkost výměnou těžkých, tmavých dek, polštářků, ale i koberců nebo nástěnných dekorací za jemnější. Hodí se zářivé a světlé barvy, materiály jako je len nebo bavlna i květinové vzory.
  • Přineste přírodu do interiéru: Sázení květin, první bylinky a zelená tráva jsou bez debat znaky, které máme s jarem spojené. Přineste si jarní svěžest do bytu nebo na balkon v truhlících a květináčích.
  • Upravte balkon: Jestli máte to štěstí a vlastníte byt s balkonem, na jaře na něm jistě budete trávit mnoho času. Vytvořte si městskou jarní oázu a upravte po zimě květiny, pořiďte si příjemné posezení a nezapomeňte ani na barevné textilie a dekorace.
  • Provoňte byt: Je čas vyměnit vůni skořice, vanilky a jablečného štrůdlu za svěží, jarní vůně. Můžete využít čerstvé květiny, ale i svíčky či difuzéry. Hodí se například citrusové, travnaté či květinové vůně.

Celý článek: https://www.westwing.cz/inspiration/dekorace/jarni-dekorace/jarni-dekorace-do-bytu/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶