Jak vybrat sedací soupravu? Zohledněte požadavky celé rodiny!

Když je nutné pořídit novou sedačku do obývacího pokoje, nastane chaos. Může se zdát, že hlavní slovo mají rodiče, ale měli by dát na názor svých dětí. Početnější domácnosti bude vyhovovat prostorný model do tvaru písmene U, pro single žijící jedince anebo partnery postačí pohodlná sedací souprava do tvaru písmene L, kde mohou sedět, a dokonce se i natáhnout u televize.

Nic není jednoduché, jak se zdá. I lidé žijící sami si mohou potrpět na komfortní produkty větších rozměrů, a proto je nadchnou rozkládací rohové sedačky, které jim poslouží jako místo, kde každodenně či občas přespí. Při výběru byste však měli dbát hned na několik faktorů, k nimž patří velikost, pohodlí, praktická stránka, použité materiály, design i pořizovací cena.

 

Svolejte rodinnou radu!

Když se rozhodnete pro rohové sedačky, uděláte moc dobře. Padnou jako ulité do větších interiérů a s přehledem se na ně vejde celá rodinka i časté návštěvy. Dalo by se říci, že budou maximálně využité, a proto by měly být vyrobené z kvalitních materiálů. To se týká konstrukce i potahové látky. Kolem rozkládací rohové sedačky by mělo být dostatek místa, aby se zachovala vzdušnost prostoru a nebránila třeba otevírání dveří a nebyla blízko radiátoru. Pokud bydlíte v malém panelákovém bytě, na tuto volbu ihned zapomeňte. Doma byste se ani nepohnuli.

Pohodlí a praktická stránka

Ať už si vyberete model s konstrukcí masivní či kovovou, budete spokojení. Obloukem se však vyhýbejte kouskům s konstrukcí z plastu. K sedačkám patří i taburetky či křesílka. Všechno by mělo ladit a být tón v tónu, ať to u vás nevypadá jako v cirkusu. Klíčem k úspěchu jsou pohodlné područky, opěrky pro nohy, kapsy na noviny, vysunovací šuplíky a úložné prostory. Jestliže chcete, aby vám sedací souprava dlouho vydržela, nešetřete na ní. Přeci jen ji budete denně využívat.

Celý článek: https://harmoniedesign.cz/jak-vybrat-sedaci-soupravu-zohlednete-pozadavky-cele-rodiny/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶