Jak zařídit útulně obývací pokoj? Držte se těchto 4 pravidel!

V obývacím pokoji tráví každá rodinka většinu svého času. Není divu, že jsou pilné hospodyňky při jeho zařizování jako u vytržení. Hlavní roli hrají estetická stránka, pohodlné sezení, dostatečné odkládací i úložné prostory.

foto: Technistone

Obývák je centrum všeho dění, a proto si zaslouží maximální péči, a to nejen při výběru vybavení, osvětlení a dekorací. Jen si představte, že se budete dívat na super moderní televizi, ale při sezení zaznamenáte nepohodlí a stísněnost. Záležet si dejte při nakupování sedací soupravy i prostorného konferenčního stolku.

Komfortní sezení je základ

Srdcem obývacího pokoje je dostatečně velká sedací souprava, na níž můžete v klidu relaxovat. Při jejím výběru se musíte zaměřit především na její velikost. Pro početnější rodiny se hodí sedačky ve tvaru U doplněné elegantními křesly a taburety. Pro páry jsou vhodné modely do písmene L, kde si oba posedí a dle libosti se také u televize natáhnou. Barva a zvolený materiál produktu se odvíjí od vkusu majitele. Jen pamatujte, že by vám to mělo doma dokonale ladit!

Konferenční stolek s mnoha vychytávkami

Bez konferenčního stolku se obývací pokoj neobejde. Právě na něm si odložíte noviny, kávu či sklenici s vínem. Je skvělé, že si dnes můžete pořídit konferenční stolky různých designů. Někdo upřednostňuje modely s šuplíky nebo na kolečkách, jiný sáhne po výrobcích z kovu, skla či masivu.

Na osvětlení nešetřete

Když už máte v obýváku stylový nábytek, sedačku a konferenční stolek, zaměřte se na výběr osvětlení. Nejlepší je takové, kterému se dá regulovat intenzita světla. Základem je centrální luxusní svítidlo, ale to nestačí. Pořiďte si proto další zdroje osvětlení, jako jsou stojací lampy, bodovky i LED pásky kolem televize.

Dekorace hrají prim

Velkou pozornost věnujte také estetické stránce místnosti. Na oknech by měly viset krásné záclony a zatemňovací závěsy. Sedačka bude chráněná před nečistotami díky módním plédům a dekám. Obývák doplňte designovým kusovým kobercem a nezapomeňte ani na koupi pokojových rostlin, obrazů a drobných sošek.

Autor: InHaus.cz

Celý článek: https://inhaus.cz/clanek/1558/jak-zaridit-utulne-obyvaci-pokoj-drzte-se-techto-4-pravidel/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶