Jak zkombinovat zelenou barvu v interiéru?

Při navrhování moderního interiéru hraje barevné schéma zásadní roli při určování celkového vzhledu místnosti. Jednou z barev, která je v interiérovém designu stále oblíbenější je právě zelená a její odstíny. Zde je několik tipů, jak zelenou barvu v interiéru kombinovat.

Psychologie zelené barvy

Zelená barva symbolizuje přírodu, klid a rovnováhu. Věděli jste, že barvy dokážou ovlivnit náladu člověka? Zelená působí uklidňujícím dojmem, přináší do života pohodu, zároveň posiluje a osvěžuje. Díky svým pozitivním účinkům na celý organismus se doporučuje především do ložnicdětských pokojů nebo koupelen. Menší akcenty se však hodí i do obývacích pokojů.

224101.png (868 KB)

Rohová sedací souprava SELINA

 

Zvolte správný odstín

Existuje mnoho odstínů zelené, od tlumených olivových tónů až po zářivě zelené. Před samotným výběrem je nutné zvážit, jaké nálady chcete v prostoru docílit. Jemná zelená vytvoří uklidňující a relaxační atmosféru, zatímco jasnější odstíny mohou do prostoru vnést energii a vitalitu. Barvu můžete aplikovat přímo na stěny nebo nábytek a dekorace.

Kombinujte s neutrálními barvami

Zelená se dobře kombinuje s neutrálními barvami jako je béžová, šedá či bílá. Neutrální tóny zmírní sytost zelené a vytvářejí ucelenější vzhled. Zelenou pohovku můžete například kombinovat s polštáři v jemných tónech nebo kobercem.

229484.png (547 KB)

Čalouněná postel NICKY

Kombinace zelené s výraznějšími barvami

Zelenou však můžete zkombinovat i s odvážnějšími barvami jako je modrá, žlutá a růžová. Kombinaci s těmito barvami doporučujeme do větších prostorů, aby nedocházelo k optickému zmenšení. Krásně vypadá spojení tmavě zelené stěny s růžovými nebo žlutými doplňky, třeba křeslem.

Zelená v akcentech

Ještě nejste dostatečně připraveni nebo rozhodnuti pořídit výraznou sedací soupravu nebo postel? Začněte drobnými akcenty v zelených tónech. Začleňte do interiéru zelené dekorace v podobě polštářů, svítidel, povlečení nebo taburetu.

213464.png (1.10 MB)

Čalouněné křeslo TORA

Zelené čalounění a textury

Dalším způsobem, jak začlenit zelenou barvu do interiéru je použít ji v různých texturách. Existuje celá řada látek o odlišné jemnosti a vzhledu. Uvidíte, že si kombinaci textilií zamilujete. Zkuste například zelenou sametovou pohovku a zelené lněné závěsy. Do prostoru vnesete jedinečnou atmosféru.

 

Závěrem lze říci, že zelená je univerzální barva, kterou lze začlenit do jakéhokoli stylu interiérového designu. Ať už chcete vytvořit uklidňující atmosféru nebo být odvážnější. Existuje hned několik způsobů, jak zelenou v interiéru kombinovat. Je jen na vás, kterou si vyberete.

Celý článek: https://www.expedo.cz/blog/?clanek=jak-zkombinovat-zelenou-barvu-v-interieru-199

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶