Jaké interiérové trendy roku 2023?

1. Uklidňující barvy

Barevnou škálu v příštím roce ovládnou teplé tóny a syté odstíny. Od minimalismu šedé, černé a béžové se přesuneme k více energizujícím barvám. Prim budou hrát jemná zelená a šedomodrá. Hojně se budou využívat kouřové odstíny v kombinaci s přírodním dřevem a jemnými pastely. Tento trend se tak může objevit například v podobě tmavě vymalovaných interiérů s podlahami v dekoru přírodního dřeva.

2. Organické materiály a tvary

Delší dobu trendům vévodily hrany, nyní mají předměty i nábytek oblejší design a současně výraznější strukturu. Minimalismus a hladké plochy jsou na ústupu, struktura na nábytku, zdech, ale i podlaze dodává bydlení doslova nový rozměr. Výraznou texturu, ale i materiály, jako jsou kámen nebo kov, vyvažujeme jemnými barvami. Přístup k řešení interiéru v roce 2023 je sofistikovaný a má vést k harmonii.

3. Cyberpunk

Milovníky digitálu zaujme cyberpunkový styl. Digitální svět aplikovaný do interiérového designu se většinou projeví ve specifických dekoračních prvcích s jasnými neonovými barvami. Prim hrají světla a LED pásky.

4. Míchání stylů

Trendem, který je tu už několik sezón, je míchání stylů. Tento osobitý způsob vyjádření se těší oblibě především u kreativních lidí, kteří jsou otevření novým možnostem a příležitostem. Do moderně zařízeného interiéru je vhodné přidat vintage nebo retro kousky. Efektivně působí míchání stylů zejména v prostornějších místnostech, například v obýváku či jídelně.

5. Kousek přírody

Přírodní materiály jako dřevo, kůže, sláma, ratan nebo kámen jsou tou správnou ekologickou volbou. Pozitivně působí na naše zdraví, přirozeně propojují interiér s exteriérem a vnáší do nich pozitivní vibrace. Můžete je použít na nábytku, jako obklad stěn, na podlahách, na textilních a interiérových doplňcích. Nejjednodušším způsobem, jak přinést kousek přírody do příbytku, jsou pokojové rostliny. Umí místnost krásně oživit, některé jsou i lapačem toxinů a elektronického smogu.

Zdroj: ireceptar.cz, bydleni.cz

 

Celý článek: https://www.dumazahrada.cz/clanek/interierove-trendy-roku-2023-20221211.html

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte