Koupelna, která vás bude bavit i za 10 let

Zařizujeme-li koupelnu, tvoříme místo, které by nám mělo dělat radost víc než krátkou chvilku či pár sezón. Nová koupelna je nemalá investice vyžadující rozvahu. Duchem každé dobré koupelny je atmosféra, která by nás měla ideálně povznášet na duši, a to svou útulností, estetikou a stylem, a pohladit po těle kvalitním vybavením. Toužíte po koupelně, která vás bude okouzlovat a svou atmosférou hýčkat třeba i za 10 let? Přinášíme vám pár tipů, jak najít a poznat nadčasovou koupelnu, která bude přesně ve vašem stylu.

Nadčasová není nutně univerzální

Tak se schválně přiznejte. Také patříte mezi ty, kteří bez mrknutí oka dávají rovnítko mezi nadčasovou koupelnu a bílé obklady? Nebojte, rozhodně nejste sami. Bílá koupelna je do jisté míry skutečně nadčasová a i dnes, kdy jsme obklopeni bohatou nabídkou vzorů, barev i stylů, to u mnohých vyhrává na plné čáře. Je pravdou, že bílá koupelna téměř nestárne. Je to ale opravdu proto, že by byla tolik nadčasová? S bílou spíše nikdy nic nezkazíte a tyto obklady se velmi snadno kombinují s jakoukoliv jinou barvou i materiály.

Keramické obklady do koupelny LUME

Bílé koupelnové obklady LUME a jejich varianta vkusné koupelny v moderním, svěžím duchu.

Bílá koupelna má tak nekonečně mnoho tváří a vždy nějaké to eso v rukávu, kterým nás vždy nějak překvapí, zároveň lichotí každému prostoru bez výjimky. Nějaké to mínus se ale přece jen také najde. Univerzálním řešením, mezi která lze zařadit i bílou koupelnu, bohužel nelze odpárat určitý chlad, sterilita, odtažitost a názorová absence. A to rozhodně nejsou synonyma útulného a relaxačního interiéru, jakým by domácí koupelna měla ideálně být.

Pusťte barvy dovnitř!

Na jakou barvu obkladů se tedy zaměřit? I když by nadčasová koupelna měla mít přece jen špetku univerzality, která vám umožní její snadné a lehké oživení prostřednictvím lehké kombinace, už teď je asi jasné, že bílá není jediným řešení. O něco více stylovými a méně chladnými variantami jsou další ze „základních“ interiérových odstínů, jako je krémová, béžová nebo šedá. Všechny oplývají stejnými výhodami jako bílé obklady, ale budou jednoznačně působit příjemnějším a útulnějším dojmem. 

Koupelnové obklady Dover Marazzi

Koupelnové obklady Dover Marazzi jsou důkazem, že i nenápadný barevný odstín ve spojení s geometrickým reliéfem umí vykouzlit charismatickou a zároveň velmi uklidňující atmosféru, která je jako stvořená pro nadčasovou koupelnu.

Při výběru správného odstínu vždy myslete i na proporce a na celkovou podobu prostoru koupelny. Je ve vaší koupelně okno, kterým proudí nejen čerstvý vzduch, ale i denní světlo? Je prostor malý, má vysoké stropy, nebo je prostorově velkorysý natolik, že budete moci mít sprchu i vanu? Tohle všechno hraje při volbě barvy obkladů roli. Obecně platí, že tmavší barvy a velkoformátové obklady jsou vhodné pro větší koupelny a světlé barvy pomohou naopak potlačit nějaký ten nedostatek, např. v podobě nedostatku přirozeného světla, v malých koupelnách.

Paleta barev i ve světě obkladů je přece jen ale bohatší a zvídavou mysl s kreativním duchem jistě napadne otázka: A co výrazné odstíny, máme šanci s nimi vytvořit koupelnu, která nebude po čase nudit?

Má koupelna, má svatyně

Ano, i s výraznou červenou, oranžovou nebo s černým mramorem lze vytvořit koupelna, která si vás podmaní na dlouhá léta. Váš domov je o vás. Každému, kdo překročí náš práh, by měl z našeho interiéru dostat nápovědy a indicie o tom, jací jsme a co máme rádi. Cesta za hledáním nadčasové koupelny je tedy spíše poutí za objevováním vlastního stylu. V koupelně bychom se měli cítit zcela uvolněně a měli bychom být schopni za jejími dveřmi zanechat všední život a dokonale zrelaxovat mysl i tělo.

Koupelnové obklady Terra Art

Barvy mají vstup povolen! Obklady do koupelny TERRA ART si s jemnými i sytými barevnými odstíny umí pohrát znamenitě.

Dejte si klidně načas a zamyslete se nad tím, jak na vás jednotlivé barvy působí a jaké emoce ve vás vyvolávají. V katalogu či magazínu prezentované koupelny vypadají vždy skvěle. Pamatujte ale na to, že jde hlavně o inspiraci. Vaše nadčasová koupelna by měla tedy přesně odpovídat vašemu vkusu a osobnímu stylu. A to klidně i za cenu, že jdou proti aktuálním trendům.

Trendy jako koření vašeho stylu

No ale co ty trendy? Valí se na nás ze všech stran a máme je ve jménu vlastního stylu ignorovat? Nemusíte, ale klidně můžete. Trendy jsou prchavé a proměnlivé nejen v módě, ale i v interiérech. Některé se neuchytí a v tichosti se vytratí, z jiných se stanou ikony, které jednoduše září a neustále se k nám tak nějak vrací. Některé nám ale mohou také dokonale padnout do noty.

Koupelnové obklady Clays HexagonK působivému výsledku vám pomohou i jednoduché detaily. Koupelnové obklady Clays Hexagon nabízejí obkladačky ve tvaru šestiúhelníků.

Je možné do nadčasové koupelny trendové prvky zapojit? Rozhodně! Opět se zaměřte na to, co se vám opravdu líbí a odpovídá vašemu stylu. S pomocí trendů, které jste si zamilovali, můžete dokonale okořenit jednoduchý základ odpovídající vaší představě nadčasové koupelny. Perfektním příkladem jsou nyní velmi oblíbené retro obklady ve spojení s výraznými barvami. Máte rádi zelenou, modrou nebo sytě oranžovou, ale na velké ploše se vám nelíbí? Decentní použití barvy na dekoru je ideálním řešením! Baví vás jednoduchost se zajímavými detaily? I koupelna v “basic” odstínech získá unikátní šarm s použitím jemné geometrické struktury či reliéfu, nebo díky sázce na atypický tvar obkladačky. Možností je nekonečno a záleží jen na vás!

Celý článek: https://www.keramikasoukup.cz/koupelna-ktera-vas-bude-bavit-i-za-10-let

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶