Kreativní dětské pokoje. Popusťte uzdu fantazii, děti to ocení

Málokde se můžete doma tak kreativně vyřádit jako v dětském pokoji. Vplujte do světa dětské fantazie a otevřete stavidla dětského světa. Naše fotografie vám přinesou potřebnou inspiraci.

Co vlastně dělá dětský pokoj dětským pokojem? Je to pocit domova a jistoty, vlastního prostoru. Už ze samotného názvu vyplývá, že jde o pokoje dětí, nikoliv jejich rodičů. Při jeho zařizování a výzdobě byste se tedy měli řídit především přáním a tužbami svých dětí.


K dokreslení vesmírné atmosféry někdy postačí nástěnné samolepící dekorace (Foto: Shutterstock)
Tak trochu jako na palubě pirátské plachetnice. Vzhůru za dobrodružstvím! (Foto: Shutterstock)

Při zařizování pokoje můžete přistoupit k využití atypického nábytku, vybavení pro pohyb a dětské hry, nerovných povrchů. Pokud zařizujete pokojíček malému dítěti, je vlastně jediným „povinným“ vybavením postýlka: vše ostatní, jako třeba úložné prostory na oblečení nebo na hračky, je na vašem zvážení. Větší děti budou samozřejmě potřebovat i pracovní místo, tedy stůl a židli.

Co nejvýrazněji odlišuje dětský pokoj od těch „dospěláckých“? Výmalba a dekorace stěn. Tady se můžete (vy i samotné děti) vyřádit. Nezapomeňte zvolit do dětského pokojíčku správné barvy. A nebo to vyřešte šalamounsky: nechejte děti čmárat na stěny opatřeně speciálním nátěrem.


Postýlka, nebo domeček na hraní? Dětský pokojíček, na který jeho obyvatelka do smrti nezapomene (Foto: Collov Home Design/Unsplash)
Stačí přes konstrukci přehodit deku a z postýlky je útulný domeček (Foto: Shutterstock)

Může se stát, že vaše kreativní puzení dítě neocení. Nemějte mu to za zlé, děti vyrůstají ve světě, kde cokoli určeného dětem hýří tvary a barvami. A nezapomínejte, že tu pravou kreativitu by do pokoje mělo přinést právě dítě. Formou svých her, snů a představ. Není vlastně tím nejdůležitějším úkolem rodičů těmto silám nestát příliš v cestě?


Barevné ladění dodá pokojíčku správnou atmosféru (Foto: Shutterstock)

 

Celý článek: https://www.ceskestavby.cz/clanky/kreativni-detske-pokoje-29349.html

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Výstava „Perennials“

18.05 – 16.06.2023 Vernisáž 18.05 od 19:00 Kurátor: Radek Wohlmuth   Vytvarkině: Kateřina Ondrušková Autorkou již třetího projektu PLATFORMY 15 je Kateřina Ondrušková (1991), představitelka

Více informací ⟶