Kuchyně ve skandinávském stylu jsou stále oblíbenější

Kuchyně ve skandinávském stylu jsou ideální pro svou kombinaci krásy s funkčností. Existují však i další důvody, proč jsou skandinávské kuchyně tak populární. Chcete je znát? Rádi vám je povíme.

KUCHYNĚ VE SKANDINÁVSKÉM STYLU A JEJICH CHARAKTERISTIKA

Kuchyně ve skandinávském stylu vychází z řemeslných tradic skandinávských zemí. Kouzlo těchto kuchyní vychází především ze spojení jednoduchosti, svěžesti a praktičnosti s přírodou. Tyto kuchyně se vyznačují kombinací bílé barvy s dřevěnými prvky a příležitostně i se sklem. Je to proto, že bílé pokoje jsou světlejší a působí větším dojmem. Mají také příjemnou atmosféru. A jelikož na severu trpí nedostatkem tepla a světla, potrpí si také na kvalitní osvětlení.

PROČ JSOU SKANDINÁVSKÉ KUCHYNĚ TAK OBLÍBENÉ?

Jednou z hlavních výhod skandinávských kuchyní je to, že je můžete zasadit téměř do každého interiéru. Vykazují se čistým a hřejivým designem, který má uklidňující charakter a vytváří kuchyni plnou světla a bez nepořádku.

SKANDINÁVSKÉ KUCHYNĚ NEJSOU NUDNÉ

Minimalismus nemusí být nudný, a to i přesto, že skandinávský minimalismus sází na bílou. To proto, aby v místnosti bylo co největší světlo. Nicméně i ve skandinávském kontextu je prostor pro použití barev. Objevit se mohou na tapetě v kuchyni, na lemování či dveřích skříněk. Kuchyně ve skandinávském stylu si velmi rozumí s průmyslovými prvky. Existuje hned několik způsobů, jak je do designu kuchyně zařadit. A to třeba pomocí betonových desek, kovových závěsných světel nebo odhalenými cihlami. Kuchyně jsou skvělými místy pro míchání materiálů, a to především těch přírodních. Jde především o dřevo a kámen dokáží kuchyně rozzářit. Dají se využít i dodatečné materiály, jako jsou textilie, kůže nebo textury s určitou hloubkou. Je důležité mít kuchyni, která je nejen funkční, ale i odolná. Se skandinávskou kuchyní máte jistotu, že získáte nadčasový a funkční prostor, který působí přívětivě, což z něj dělá ideální místo pro vaření a socializaci.

TRENDY PRO KUCHYNĚ VE SKANDINÁVSKÉM STYLU V ROCE 2023

Tento rok budete vidět ještě více přírodních materiálů. Ideálně vše v kontrastu. Dřevo (buk, jasan a evropský dub), ratan a tkané látky, které dodají kuchyni hloubku, se budou objevovat v kombinaci s kontrastními černými (vodovodní baterie, nohy židlí, kovové části svítidel, rukojeti a podobně) a bronzovými nádechy v malých detailech. Chybět nebude i kámen.

Klíčovým posunem od bílé jsou v tomto roce tmavší a dramatičtější barvy. Letos to tedy nebude především o bílé a šedé, ale také o grafitové, lesní zelené a inkoustově modré. Nebojte se s nimi kombinovat spotřebiče v nerezové oceli nebo s mosaznými detaily, mramorem a vintage osvětlením ve stylu 50. let minulého století. Stěny pak k takové kuchyni udržujte v světlých tónech, tedy bílé, světle šedé, béžové nebo velmi světle bledě modré.

Biofilní design inspirovaný přírodou je vidět v domácnostech v posledních 20 letech. Letos se navíc dá dohromady se skandinávským stylem. To se promítne do většího počtu rostlin v prostoru a také plovoucích polic z dubu nebo kamene.

Základem skandinávského designu jsou dobře vybrané kousky. Kuchyně by měla být proto zařízená jednoduše, ale prakticky. Mějte tedy na paměti i to, že světlejší dřevo se zpravidla hodí k teplejším textiliím a bohatým texturám. Tmavé dřevo pak nejlépe vypadá vedle chladnějších tónů.

Celý článek: https://www.living.cz/kuchyne-ve-skandinavskem-stylu-jsou-stale-oblibenejsi/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶