Malovat, nebo tapetovat?

V oblasti interiérového designu se vždy hodně diskutuje o tom, jak nejlépe vytvořit krásné a funkční prostory. Jednou za takových palčivých otázek je, zda stěny vymalovat barvou, nebo polepit tapetami. Obě metody mají svá pro a proti, a pro co se nakonec rozhodnete, závisí na mnoha faktorech. Mimo jiné na vašich osobních preferencí, stylu interiéru a konkrétních potřeb prostoru.

Tapety mají v designu interiéru dlouhou historii a v posledních letech zažívají doslova svou renesanci. K dispozici jsou v mnoha různých vzorech, barvách a texturách, což dává designérům a majitelům domů širokou škálu možností výběru. Tapety obohacují prostor o texturu a vzor a tím mu propůjčují mnohem jiný rozměr a hloubku. To může být atraktivní zejména v obývacích pokojích, jídelnách a ložnicích. Díky tapetám tedy můžete v interiéru snadno vytvořit zajímavé a výrazné akcenty.

Na druhou stranu barva nabízí jednoduchost a čistotu. Vymalovat stěny pomocí barvy je rychlý a cenově dostupný způsob, jak vzhled místnosti obnovit a celkově oživit. Barvy jsou k dispozici v široké škále odstínů a díky tomu můžete ve svém domově vytvořit přesně takovou atmosféru, jakou si přejete. Stačí se inspirovat aktuálními barvami a trendy v designu a pak si vybrat odstín, který nejlépe odpovídá vašemu vkusu a celkovému stylu vašeho domova.

Pokud jde o výhody a nevýhody obou možností, tapety mohou být nákladnější na pořízení a náročnější na instalaci. Nic se nemění tak rychle jako móda, takže pokud se rádi necháváte vézt na vlnách módních trendů, musíte počítat s tím, že pro vás nebudou tapety příliš flexibilním řešením a jejich výměna může představovat určité omezení. Na druhou stranu vymalovat prostor barvami je mnohem jednodušší, i proto, že je můžete snadno přemalovat, když se rozhodnete pro změnu, a jsou i cenově dostupnější.

Klíčové v rozhodování, zda použít tapety, nebo prostor vymalovat, je ale to, jaké jsou vaše individuální preference a potřeby. A dokonce není zcela od věci zvážit kombinaci obou prvků, kdy tapety a barva spolu harmonicky koexistují a vzájemně se doplňují. Nezapomeňte také vzít v úvahu celkový design a styl vašeho interiéru, protože některé styly mohou lépe vyhovovat tapetám, zatímco jiné se budou lépe hodit k malbě.

A co k této věčné „designérské debatě“ říct závěrem? Že to nejdůležitější je si pamatovat, že domov by měl být pro vás a vaši rodinu příjemným a komfortním místem. A podle toho byste také měli vybírat prvky designu, které vám přinášejí radost a vyhovují vašemu životnímu stylu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro tapety nebo barvu, důležité je, aby váš interiér odrážel vaši osobnost a byl pro vás místem, kde se cítíte dobře a kam se po celodenním shonu rádi vracít

 

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často nazývané též oranžerie, poskytují příjemné

Více informací ⟶