Marocký styl bydlení staví na zdobnosti a vzorech

Vyznáváte-li minimalismus, raději nečtěte dál. Marocký styl bydlení se totiž vyznačuje záplavou vzorů i do detailů vypracovaných dekorací.Bydlet jako na severu Afriky má ale své hřejivé kouzlo.

Maroko si mnoho z nás spojuje s pouští, filmem Casablanca či výborným jídlem. Tato severozápadní africká země má však jeden velmi zajímavý vývozní artikl – krásné bydlení.

Nevyhýbejte se mixování vzorů a barev

V Maroku se mísí arabský smysl pro detail i živelnost černého kontinentu. Bydlet obklopen touto kombinací znamená užívat si pohodlí říznuté prosluněnou exotikou. Na první pohled poznáte inspiraci Marokem na barvách. Na nábytku, obrazech či textiliích se skví výrazná červená, oranžová, zelená či nepřehlédnutelné tóny modré. Marokánci se nebojí experimentů, a proto najdete v interiéru potahy, deky, polštáře i koberce každý v jiné barvě.

 

bigstock-arabian-lantern-near-a-red-ori-360751915.jpg

marocký styl bydlení lampa
Základem jsou také orientální vzory plné květin a zdobné geometrie. Že je méně více, v tomto případě tak úplně neplatí. Nebojte se závěsů z těžkých látek, které se dají použít i netradičněji. Například jako baldachýn nad sezením ve výklenku.

Vyřezávané detaily jsou základ

Chcete-li si zařídit obývák, pokuste se najít zdobně vyřezávaný nábytek. Ať už se jedná o sofa, nebo otoman, nízký stolek (nejčastěji kulatý) či široké rámy zrcadel. Nad stolem také často visí tepaný lustr v typickém tvaru. Sezení doplňte několika koženými nebo proutěnými podnožkami, na které si mohou další hosté sednout. Centrální čtvercový koberec ale můžete také po stranách obložit několika polštáři a vytvoříte podobný efekt. Marocký ráz dodá pokoji také vyřezávaný paravan. Při výběru nábytku dbejte na detaily

Atmosféru ležícího blízko saharské pouště můžete doladit exotickými květinami, terakotovou dlažbou nebo texturou na stěnách.

Co při zařizování marockým stylem neopominout:

  • výrazné barvy v interiéru (zejména červená, zelená a modrá)
  • husté květinové a geometrické vzory
  • vyřezávaný nábytek, tepané lustry a lampy
  • exotické květiny

Celý článek: https://www.bydlimekvalitne.cz/marocky-styl-bydleni-stavi-na-zdobnosti-vzorech

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte