Masivní venkovský nábytek do domácnosti nebo na chalupu

Vonící dřevo, krásně tvarované linie, drobné řezbářské práce a soustružené nohy stolů: to vše a mnohem víc charakterizuje nábytek ve venkovském stylu! Když uslyšíte o nábytku ve venkovském stylu, představujete si nejprve originální horské chaty v zimě, pravděpodobně si vzpomenete na poslední dovolenou na lyžích a na vrzající rohovou lavici kolem masivního stolu v pokoji.

Venkovský nábytek z masivu může být ale velice zajímavý a moderní a nemusíte přitom nutně myslet na zasněženou horskou chatu. S trochou pestré barvy, špetkou vosku nebo s jemným lakem můžete získat z jednoduchého dřevěného nábytku úžasný kousek do vašeho domova.

Každý, kdo si myslí, že je venkovský nábytek velmi fádní, se mýlí. Neboť i když je tento styl docela elegantní a krásný, může mít několik barevných i designových variant. Dle zvolené barvy si pak podle svého vkusu zvolíte i styl interiéru.

Jak vypadá dřevěný nábytek ve venkovském stylu?

Nábytek ve venkovském stylu má několik základních rysů:

Skříně z masivu: Je úplně jedno, jestli se jedná o skříně v ložnici či v kuchyni nebo skříně v předsíni. Venkovská skříň v tomto stylu je většinou bílá, má nostalgické reliéfy a starodávné kovové úchyty. Nahoře je někdy tvarovaná a je umístěna jako dekorační kus vedle dveří.

Police: Police venkovského stylu jsou ze světlého dřeva, většinou napuštěné bílou barvou. Často police tvoří jakousi otevřenou skříň v různých výškách a mají šarm vintage stylu. Pokud nemáte pro policovou stěnu dost místa nebo by působila příliš mohutně, můžete ji nahradit krásným příborníkem. K venkovskému stylu patří také moderní stolek na televizi v bílé barvě s několika starými úchyty.

Židle a křesla: To co platí pro skříň a police lze použít i při sezení: základem je bílou barvou napuštěné dřevo, nohy židlí jsou pěkně tvarované nebo dekorativně vyřezávané. Opěrky mají jemně vysoustružené vzpěry. Sedadla jsou buď jen ze dřeva nebo jsou polstrovaná světlou látkou. Neměl by také chybět ušák se světle béžovým potahem. Kdo není příliš puritánský a má rád trochu dívčí styl, může vybrat látky s menšími květinovými vzory.

Zrcadla: Jako dekorační prvek venkovského nábytku jsou vhodná také zrcadla s dřevěným rámem. Jsou výrazným kusem nábytku v každé místnosti, neboť zrcadla v tomto stylu jsou většinou pravoúhlá a mají široký dřevěný rám. Zrcadlo tak potom působí jako umělecký obraz. Podle svého vkusu pak zvolte rám buď přirozeně bílý nebo hezky vyřezávaný. Také zrcadla ve stylu vintage, která vypadají jako okna nebo dvoukřídlé dveře patří k venkovskému stylu.

 

Zdroj: https://harmoniedesign.cz/masivni-venkovsky-nabytek-do-domacnosti-nebo-na-chalupu/

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často nazývané též oranžerie, poskytují příjemné

Více informací ⟶