Máte chuť na jarní proměnu interiéru? Známe řešení, jak jí docílit snadno, rychle a levně

Už vás interiér nudí a chtěli byste s novým ročním obdobím nějakou tu změnu? Poradíme, jak jí snadno docílit, příliš neutratit a navíc se zaměříme na tolik oblíbený boho styl.

Boho styl se díky své nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě už několik let těší velké a neutuchající oblibě. Promítá se nejen do životního stylu a oblékání, v tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Dnes vám představíme šablonování, které si s bohémským stylem bydlení víc než rozumí. Je to jednoduchý a levný způsob, jak si můžete zútulnit svůj domov. Na rozdíl od tapet nejste omezení barevnou škálou, barevnost motivu si volíte sami. Místo nákupu spousty rolí drahých tapet celou místnost vydekorujete jednou opakovaně použitelnou šablonou nebo můžete kombinovat vzory šablon a vytvořit tak jedinečnou výzdobu, která vyhovuje vašemu stylu a prostoru. Stěny navíc zůstanou prodyšné. Tato technika je vhodná jak pro návrháře interiérů, tak pro úplné začátečníky. „Naše šablony budoucímu dílu dodají formu a tvar, ale barevnost, umístění, kombinace a materiály, to už je zcela na tvůrci. Za velikou výhodu šablon považuji jejich odolnost. Umožňují opakované použití a jsou téměř nezničitelné. Jsou take velmi variabilní. Lze je použít na různé povrchy jako jsou zdi, textil, dřevo, nábytek, dlažbu a další. Zároveň je můžete sdílet s přáteli, rodinou,“ říká Monika Hudáková, zakladatelka rodinné značky z jižní Moravy.

Samolepky snadno vyměníte

Další variantou, jak levně a jednoduše ozvláštnit interiér, jsou samolepky. Těmi lze ozdobit okna, zrcadla, stěny a další hladké povrchy. Na výběr jsou dva typy – lepicí, která je permanentní a nedá se přenášet, nebo adhezivní, kterou lze na hladké povrchy nalepit opakovaně, neobsahuje lepidlo a nezanechává žádné stopy.  Nejčastějším motivem šablon i samolepek od MandalaLife jsou, nepřekvapivě, mandaly, které k boho stylu neodmyslitelně patří.  „Jsou úžasné pro rozvoj osobnosti, jsou to silné energetické zářiče, vyjadřují rovnováhu, klid a krásu. Mají povzbuzující, harmonizující a ochraňující účinky, dodávají energii. Je to věc ověřená časem, potvrzená vědou, rozvíjená po staletí vzdělanými a duchovně obdařenými lidmi. Stačí si před mandalu sednout a vnímat ji, přinese vám vnitřní klid, stane se centrem vašeho soustředění, je takovým osobním sluncem, které září právě pro vás,“ vysvětluje Monika Hudáková.

Zdroj článku: Marianne Bydlení, Monika Hudáková (MandalaLife), Fler.cz

Celý článek: https://www.marianne.cz/poradna/mate-chut-na-jarni-promenu-interieru-zname-reseni-jak-ji-docilit-snadno-rychle-levne

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶