Matné, anebo lesklé povrchy?

POŘÁD STEJNÁ PÍSNIČKA – JE LEPŠÍ MAT NEBO LESK?

Pojďme se na to podívat jasně a stručně jednou pro vždy! Ať už se bavíme o nábytku nebo o volbě dlažby či obkladů, měli bychom si uvědomit základní vlastnosti lesklých i matných povrchů.

LESKMAT
DOJEMLesk je skvělou volbou pro náročné domácí. Působí dojmem luxusu, je futuristický, neotřelý a výrazný.Mat je symbolem domova pro milovníky elegantní útulné domácnosti. Jen tak se neokouká a neomrzí.
ÚDRŽBALeskl povrchy se snadno špiní. Jsou na nich vidět veškeré skvrnky, škrábance či šmouhy. Vzniká tedy nutnost časté údržby.S matem si ušetříme hodiny
a hodiny leštění. Vystačíme si
s běžnými čistícími prostředky
a jemnou hadřičkou.
PROSTORPokud se pereme s velikostí interiéru, lesklý nábytek, ale i doplňky nám dopomohou k optickému rozšíření místnosti, protože stejně jako zrcadla, lesklé povrchy odráží světlo i předměty v místnosti.Matný nábytek může uškodit pouze ve velice stísněných prostorech, kde opticky ubere na velikosti celé místnosti. Naopak se velice hodí tam, kde nechceme, aby se denní světlo lámalo do jiných koutů místnosti.

Celý článek: https://www.dark-design.cz/matne-anebo-leskle-povrchy/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶