Moderní podkrovní koupelny kombinují světlo s útulným prostorem

Ležet ve vaně a sledovat, jak se na nebi prohánějí oblaka. A nebo si jen užít ranní čištění zubů při přirozeném denním světle. To vše vám nabídne podkrovní koupelna. Podívejte se na fotografie a inspirujte se.

Koupelna v podkroví nemusí vůbec znamenat jakousi z nouze ctnost, kdy se snažíte do stísněného prostoru vměstnat záchod a sprchu. Naopak, podkrovní prostor se dá tímto způsobem velmi dobře a zároveň efektně využít.


I v malém podkroví můžete mít nádhernou koupelnu (Foto: Shutterstock)

Efektivně využitý podkrovní prostor pro koupelnu (Foto: Shutterstock)

Co umístit pod zkosený strop podkrovní koupelny?

Limitem podkrovní koupelny (a přirozeně také ostatních místností v podkroví) je zkosený strop. S tím se budete muset nějak vypořádat. Pod nejnižší místo se toho obvykle moc nevejde, ale pokud to situace dovoluje, můžete sem situovat záchod nebo umyvadlo.
Pokud budete mít v koupelně pračku nebo sušičku, pak je nejnižší stěna také tím pravým místem. Mělo by se ale jednat o předem plněné spotřebiče. A samozřejmě si sem můžete umístit úložné prostory podle libosti a dispozic místnosti.


Malá podkrovní koupelna s krásnou vanou (Foto: Shutterstock)

Pod šikmý strop nepatří sprchový kout ani vana

Snažte se vyvarovat umístění sprchového koutu nebo vany přímo k nejnižší stěně podkroví. U vany hrozí, že stoupající vlhkost bude až v přílišném kontaktu se stropem, a to nemůžete potřebovat. Sprchový kout by pak měl být umístěný v tom nejvyšším místě.


Prostorná koupelna v podkroví (Foto: Shutterstock)

Okna znamenají vše

Střešní okna jsou v koupelně užitečná. Nejen, že sem pouští dost přirozeného denního světla a tím vám zpříjemňují zdejší pobyt, ale jsou i praktická. Velmi dobře totiž pomáhají s větráním této vlhké místnosti.

Při výběru oken do koupelny v podkroví jen nezapomeňte na to, že by mělo být okna velmi dobře izolovaná. V koupelně jsou zkrátka větší tepelné nároky.


Minimalismus této koupelny rozsvěcují velká okna (Foto: Shutterstock)

Sprchový kout a záchod v podkroví. U nízké stěny je prakticky umístěný topný žebřík (Foto: Shutterstock)

autor: Jiří Březina

Celý článek: https://www.ceskestavby.cz/clanky/podkrovni-koupelny-30430.html

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často nazývané též oranžerie, poskytují příjemné

Více informací ⟶