Oživte koupelnu pomocí žluté barvy

Žlutá barva vytvoří z vaší koupelny ráj. Je to velmi pozitivní barva, která rozzáří místnost a dodá jí svěží vzhled. Dá se kombinovat s mnoha barvami. A jak? Dozvíte se v článku.

Zdroj: https://www.yourhomestyle.uk/home-decor/yellow-bathroom-ideas/

JAK KOMBINOVAT SE ŽLUTOU BARVOU?

Žlutou barvu můžeme kombinovat téměř s každou barvou a nic tím nezkazíme. Jedna barva však na to není příliš vhodná. Konkrétně jde o barvu černou. S ní byste žlutou neměli kombinovat v žádné místnosti, protože se to netýká jen koupelny, ale celého interiéru.

Žlutá barva sama o sobě napovídá, že je to barva veselá a zároveň i kladně může působit na naši náladu. V první řadě vyměňme starou předložku před vanou či sprchovým koutem za novou a to v žluté barvě.

Osušku či ubrus na pračce také vyměňte za žlutou s vysokým zábavným chlupem, zakupte si různé drobnůstky, jako jsou například nové háčky na ručníky ve žluté barvě či samolepící chobotnice nebo mušle, žlutá mýdla a mnoho dalšího. Žlutá barva vytvoří z vaší koupelny ráj.

Nebojte se v koupelně použít i jasnější odstín. Velmi dobře působí v kombinaci s modrou barvou, dostává prostoru jemně rustikální nádech. Pakliže zvolíte kombinaci s šedou barvou, máte zase naopak jistotu že podtrhnete krásu dominantní žluté.

Elegantně a stylově působí žlutá v koupelně zařízené v retro stylu s doplňky jak to bylo na přelomu padesátých let. Klasický vzhled dodá vaší koupelně i žlutá zkombinovaná s bílým stropem.

Zdroj: https://www.elledecor.com/design-decorate/color/g22105652/yellow-bathroom-decor-inspiration/

OSVĚTLUJE INTERIÉR

Žlutá osvětluje tmavé místnosti orientované na sever a jak jsme si již řekli i v mnoha starších článcích, tak stejně jako bílá, malé místnosti opticky zvětšuje i žlutá. I to je jeden z důvodů, proč se hodí do koupelny. Kromě toho, světle žlutá barva použitá v koupelně vám hned ráno dodá do těla i duše pořádný impuls do nového dne.

Celý článek: https://www.living.cz/ozivte-koupelnu-pomoci-zlute-barvy/

 

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶