Propadněte kouzlu neotřelého boho stylu. Bude vás bavit

Boho styl v interiéru se v posledních letech objevuje často a jak se zdá, hned tak ani z interiérů nezmizí. Není se čemu divit, vždyť tento styl připomíná léto a dává místnosti příjemnou zemitou atmosféru, která je spojena rovněž i s pozitivním teplem. Navíc zde dochází ke kombinaci textur, objevuje se tu ruční práce, využívá se surových a barevných materiálů, jež spolu s eklektismem prostor oživují. Interiéry v bohémském stylu jsou obvykle originální a umělecké. Boho výzdoba vytváří příjemný a pohodlný prostor, ideální pro relaxaci. Tento styl je vhodný především pro ty, kteří chtějí mít své domovy plné života, kultury a zajímavých předmětů. Chcete si i vy vytvořit takový prostor k žití a nevíte jak na to? Poradíme vám.

BOHO STYL V INTERIÉRU

Boho styl v interiéru je obecně inspirován těmi, co vedou svobodomyslný život popírající normy – jako cestovatelé, spisovatelé, umělci a podobně. To, co dnes vnímáme jako bohémství, se objevilo na počátku 19. století ve Francii, kdy se umělci přestěhovali do pařížských romských čtvrtí, kde byl nižší nájem, ale zároveň hledali alternativu k buržoaznímu očekávání. Toto sblížení kultur dalo vzniknout jakémusi životnímu stylu tuláků, u něhož bylo upuštěno od hledání bohatství i kreativního života jako alternativního ideálu krásy. Výzdoba takového interiéru je kreativní, bezstarostná a nekonvenční. Klíčem k tvorbě takového interiéru v boho stylu je především o míchání a ladění různých dekorativních materiálů v sytých barvách v celém prostoru.

MÍCHEJTE RŮZNÉ BARVY A TEXTURY

Bohémský bytový design je především o výrazných barvách a vzorech, lákavých texturách a přírodních materiálech – ať už se přitom jedná o vrstvené koberce, měkké přikrývky, složitě vyřezávaný konferenční stolek. Váš boho interiér by měl praskat ve švech pod záplavou textur, v tomto případě je totiž více více. U bohémského stylu v každém případě zapomeňte na minimalismus. U boho stylu rozhodně nesmíte mít strach míchat různé barvy a vrstvit textury. Boho paleta barev je plná zemitých tónů a přirozených odstínů, má však ráda i tlumené barevné tóny drahokamů, jemné pastelové odstíny nebo hluboké syté barvy inspirované přírodou. Vhodné je rovněž i použití sytých barev a vzorů na závěsy, koberce, polštáře i ubrusy. V interiéru by také neměly chybět ani třásně a střapce. Vše pro maximální efekt boho stylu.

ROSTLINY A ZELEŇ

Bohémský styl si cení přírody, a proto přidání pokojových rostlin obohatí styl. Rostliny podpoří vzdušnost prostoru, protože mu dodají více kyslíku. Do takového bohémsky laděného prostoru se hodí především sukulenty, zlatý pothos, kapradiny, kaktusy, calathea, filodendron, monstera, bambusová palma, alokázie nebo juka.

POUŽITÉ MATERIÁLY

V každém případě by všechny použité materiály v boho stylu interiéru měly mít mírně opotřebovaný vzhled. Pozor, nejde o to, aby byly poškozené, to v žádném případě, avšak ani lesklé a nové. Při dekorování interiéru v bohémském stylu se objevují přírodní materiály jako pytlovina, sisal, které se bez ostychu kombinují s hedvábím nebo třeba žinylkou.  Vhodnými dekorativními doplňky jsou třásně, háčkované dečky, polštáře, deky a závěsy či dekorace vyrobené technikou macramé. Nad postelemi by pak neměly chybět baldachýny.

NÁBYTEK V BOHÉMSKÉM STYLU

Místnosti zařízené v boho stylu bývají obvykle zaplněny nábytkem sesbíraným postupem času. Jde především o použité a vintage předměty. Vězte, že každý použitý kus nábytku v interiéru by měl být zvláštní a měl by vyprávět svůj vlastní příběh. Chybět by neměla ani plyšová křesla a pohovky v sytých barvách.

OSVĚTLENÍ

Boho styl v interiéru si potrpí i na dostatečné osvětlení. To by mělo být ambientní a decentní, aby sjednotilo celý prostor a navodilo přívětivou atmosféru. Spíše než stropní světla se používají lucerny, svíčky a stojací lampy.

Celý článek: https://www.living.cz/propadnete-kouzlu-neotreleho-boho-stylu-bude-vas-bavit/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶