Řeč barev

Účinek barev na pohodu a produktivitu je dobře zdokumentován, tak proč nevyužít jeho psychologických přínosů v barevných vzorech podlah, které vynikají tím správným způsobem.

V mnoha komerčních interiérech jsou při výběru podlah oblíbenou volbou přírodní povrchové úpravy, ale pozitivní vliv barev může být také skvělým způsobem, jak vytvořit vhodné prostředí, v němž se lidé budou cítit pohodlněji.

Barva, která podporuje aktivitu

Při utváření našich domovů víme, jaké barvy na nás osobně působí příjemně a klidně, a tyto barvy využíváme k vytvoření prostoru, ve kterém se cítíme dobře. V komerčních interiérech však musíme odhlédnout od osobního vnímání barev a pochopit, že barvy působí na různé lidi různými způsoby. Jednomu může připadat určitý odstín osvěžující, na jiného bude stejná barva působit nepříjemně.

Existují určitá pravidla, ze kterých lze vycházet při výběru barev v komerčních projektech. Je například známo, že modrá stimuluje intelekt a podporuje myšlenkové procesy. Fialová je často považována za barvu, která podporuje představivost, žlutá může posílit důvěru a zelená poskytuje uklidňující vyváženost.

Identifikací hlavní aktivity a výběrem vhodné barvy lze pomoci lidem, kteří budou prostor využívat. Například pro rušné učebny mohou být vhodné odstíny modré v naší kolekci vinylových desek Optimise 70, zatímco v živé kanceláři lze použít modrou 574 v kobercových dlaždicích Creative Spark, kterou lze jasně vyznačit oblasti produktivity, a v přilehlých odpočinkových zónách zase poslouží harmonická zelená 621. Stejných výsledků můžete dosáhnout s luxusními vinylovými dlaždicemi.

Harmonické barvy

Klade se čím dál větší důraz na vytváření flexibilních prostorů, které vyhoví proměnlivým potřebám, a harmonické barvy v celé podlaze mohou být skvělým způsobem, jak vyznačit oblasti a zároveň umožnit přeskupování nábytku a příslušenství podle potřeby. Takové vyžití barev dává svobodu uspokojit proměnlivé požadavky na prostor a zároveň umožňuje vytvářet vymezené oblasti a značení na podlahách.

Palety barev v našich kolekcích kobercových dlaždic volíme pečlivě tak, abychom zajistili maximální flexibilitu barevných uspořádání pro vytváření zón. Vytvoření jasných barevných kontrastů v rámci jedné kolekce, jako jsou naše kobercové čtverce Rudiments, může být skvělým způsobem, jak jasně vyznačit hlavní cesty a aktivitu a zároveň zachovat dojem souladu a jednotného vzoru. Stejného efektu v opačném směru lze dosáhnout sladěním harmonických barev – například Rudiments Basalt 363 v kombinaci s Creative Spark 363 – z různých palet. Výsledkem je kombinace, která působí uceleně a sofistikovaně a zároveň vyznačuje změnu využití nebo přechod do jiné zóny prostřednictvím posunů ve vizuální struktuře.

Kobercové čtverce IVC Commercial Rudimenty Juta 789 Čedič 685 Kancelář Zasedací místnost se zónováním

Barvy napříč kategoriemi

Věříme, že skvělý design by měl být vytvořen pro každý interiér, a proto jsme zajistili barevné provedení ve všech kolekcích od kobercových dlaždic přes luxusní vinylové dlaždice až po heterogenní vinyl. Dodáváme barvy, jež uspokojí potřeby jakéhokoli komerčního interiéru od základových barev v cenově dostupném produktu Creative Spark, který lze najít v dalších vzorech v našich kolekcích kobercových dlaždic, až po paletu Desert Crayola v oceňovaných luxusních vinylových dlaždicích Studio Moods a Moduleo 55 Tiles nebo v heterogenním vinylu Harlem, Populo a Rochus produktu Concept 70.

Ať už tedy chcete vytvořit místo, které inspiruje ke spolupráci na projektech, prostředí, které podporuje učení, nebo místo pro odpočinek, naše řešení zajistí, že můžete efektivně využít barvy a současně zajistit podlahovou úpravu, která splňuje požadavky prostředí na pohodlí, trvanlivost a údržbu.

Celý článek: https://www.ivc-commercial.com/cs-cz/blog/barevn%C3%A9-podlahy

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶