Trendy v kobercích pro rok 2023

Následujte i výběrem koberce nejnovější trendy v interiérech pro příští rok

Rozhodli jste se zateplit interiér, nebo hledáte způsob, jak doladit prostor novým kobercem? Investujte do takového typu koberce, který splní nejen vaše požadavky na vlastnosti, ale bude zároveň v souladu s nejnovějšími trendy v designu interiérů pro příští rok.

Nákup nového koberce je často velkou investicí, pojďme si tedy udělat podrobný přehled, jak vybrat barvu, materiál, texturu i tvar a nešlápnout přitom vedle.

Koberce z přírodních materiálů, jako jsou juta, bambus nebo sisal budou vládnout interiérům všech stylů. Přírodní vlákna jsou šetrná k životnímu prostředí, jsou nadčasová a velmi vhodná k vrstvení. Jejich jednoduchost je přitažlivá a nahrává ke kombinaci s výraznými barvami, ale vhodné jsou i do neutrálních pokojů.

Pokud vybíráte koberec do ložnice, volte měkčí vlákno, přeci jen je to místo, kde se koberce dotýkáte bosými chodidly.

PŘÍRODNÍ MATERIÁLY I BARVY – Kusový koberec Adama Jute Chenille Equinox Ochre

Koberce prošly v posledním desetiletí obrovskou revolucí, neomezujte se na nenápadné kousky. Vytvořte kobercem v prostoru zajímavý solitérní prvek či přímo umělecké dílo.

Experimentujte, buďte odvážní, výjimečný koberec dodá interiéru šmrnc a bude vás bavit každý den.

Pokud jde o barvy, které budou to pravé v roce 2023, inspirujte se v přírodě, ale hledejte netradiční odstíny. Vedle nešlápnete s korálovou, zemitým terakotovým odstínem, či třešňově červenou. Ovocné svěží barvy projasní prostor, volte limetkově zelenou, jasně žlutou či fialovou z červené řepy.

VÝRAZNÁ BAREVNÁ PALETA, ŽIVÉ BARVY A NETRADIČNÍ VZORY – Kusový koberec Moda Yara Multi

Vrstvení a kombinování několika koberců se může zdát jak náročnější úkol, jedná se ale o jeden z velkých trendů budoucnosti. Koberce můžete také použít k vymezení či rozdělení prostorů, jakými jsou např. obývací pokoj s jídelnou apod. Není tak nutné přidávat předěl v podobě nábytku nebo stěny.

Kromě vrstvení různých tvarů koberců, je dovoleno míchat textury a barvy. Vytvoříte tak velmi zajímavý detail prostoru.

VRSTVENÍ A KOMBINOVÁNÍ KOBERCŮ – Kusový koberec Twin-Wendeteppiche 103102 creme terra

Jednou věcí si můžeme být pro rok 2023 jistí – chlupaté koberce jsou zpět!

Stejně, jako se předpovídá návrat dekorací ve stylu 70. let, vrací se do domácností i shaggy koberce, které dodávají interiéru hmatový zážitek. Jedná o skvělý typ koberce do obývacích pokojů pro měkký nášlap a luxusní vzhled.

„SHAGGY“, NEBOLI „CHLUPATÉ“ KOBERCE JSOU OPĚT HIT! – Kusový koberec Allure 102755 creme

Zajímavé tvary koberců jsou tím největším trendem pro rok 2023. Originálním typem koberce bude ten, který nemá úplně tradiční tvar. Zaoblené hrany a nepravidelné linky koberců vyhoví těm, kteří jsou na design interiéru nároční a hledají něco jiného. Podtrhněte vzhled vašeho domova kobercem, který bude zajímavý ve všech ohledech.

Pokud jde o „vintage“ koberce, oblíbenými zůstávají turecké a perské vzory. Tyto kousky si v průběhu let vyvinou přirozenou patinu až začnou vypadat jako sběratelské předměty, plné historie a krásy. Předávají se z generace na generaci a vyprávějí rodinné příběhy.

Pokud ale nechcete čekat až se patina vytvoří léty používání, pořiďte si koberec, který tento vzhled nabídne rovnou po zakoupení. Vyberte nadčasový kousek, který bude vypadat, že je součástí vašeho domova po mnoho let.

PATINA JE IN I NA KOBERCI – Kusový koberec Manor Helena Multi

Celý článek: https://www.mujkoberec.cz/cs/blog/29_trendy-v-kobercich-2023.html

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶