Ty nejnovější trendy a tipy ve světě umyvadel do koupelny

Trendy umyvadel jsou důležité, protože umyvadlo představuje základní prvek koupelny. Udává její ráz. A co si budeme povídat, design koupelny je důležitý, protože je to místo, kde hledáme soukromí, klid a možná i odpočinek. Tak proč neudělat koupelnu zajímavou a neumožnit tomuto zásadnímu kousku, aby přispěl k celkové náladě prostoru?

TRENDY UMYVADEL

Trendy umyvadel jsou ovlivněny i vzpomínkami. Pamatujete si, jak se v sedmdesátkách a osmdesátkách minulého století objevovaly starorůžové nebo nazelenalé koupelny? Líbilo se vám to? Nelíbilo? Ať tak, či tak, je to zpátky. Barevná umyvadla, a to především ta starorůžová, jsou tím nejžhavějším současným trendem. A pokud by to pro vás bylo přece jenom moc, tak kromě nich jsou v trendu také umyvadla vyvedená v pastelových odstínech. Pro dokonalý vzhled je doplňte o barevné vodovodní baterie, protože právě ony vyřadily ze hry klasicky stříbrné modely. Mosazné nebo třeba černé vodovodní baterie se obzvláště hodí do takové koupelny, kde chcete navodit nenucený venkovem laděný luxus.

BAREVNÁ KOUPELNOVÁ UMYVADLA

Koupelnové umyvadlo představuje klasický základ, který by neměl chybět v žádné koupelně. Když přemýšlíte o koupelnovém umyvadle, obvykle si představíte keramické bílé umyvadlo. V roce 2023 si však barevná koupelnová umyvadla razí cestu do mnoha moderních koupelnových designů. Existuje hned několik povrchových úprav fungujících s růžovou výjimečně dobře. Tyto povrchové úpravy koupelnových umyvadel zahrnují kromě růžové také matnou černou, matnou bílou, lesklou černou, nebo dokonce i čirý křišťál. Každá z těchto povrchových úprav a přidávají umyvadlu osobitost a charakter.

Samozřejmě že existují také odvážnější barvy, jež je možné použít do moderních koupelen. V závislosti na konkrétním designu pak můžete použít v podstatě jakoukoliv barvu. Pokud pro vás není růžová to pravé, zkuste to s barvou připomínající oceán. Modré umyvadlo s bílou armaturou potom může být právě to, co hledáte. Možná hledáte uměleckou a avantgardní koupelnu. Pokud ano, zvažte krásné červené umyvadlo s uměleckým designem. Je důležité ponechat své možnosti otevřené, protože barevné koupelnové umyvadlo může koupelně dodat mnohem více osobitosti, než by se na první pohled mohlo zdát.

VINTAGE UMYVADLA

Dalším velkým letošním trendem jsou vintage umyvadla, která jdou ruku v ruce s ostatním starobylým nábytkem. Jde o směr, jenž se zaměřuje na udržitelnost, a proto k tomu využívá renovované staré kousky, které jsou opět začleňovány do koupelny. Může jít třeba i o starobylou komodu, do níž zapustíte stylové starodávně vypadající umyvadlo.

INTEGROVANÁ UMYVADLA

V neposlední řadě jsou letos v trendu i integrovaná umyvadla. Jsou to umyvadla, která spolu s umyvadlovou deskou tvoří jeden souvislý kus. Jejich pozitivem je bezproblémový vzhled, jenž se snadno čistí. Vůbec nejlepším materiálem je proto křemen, protože má pevný povrch, a tudíž je oblíbenou volbou pro integrované dřezy.

Zdroj: https://www.living.cz/nejnovejsi-trendy-tipy-ve-svete-umyvadel-koupelny/

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často nazývané též oranžerie, poskytují příjemné

Více informací ⟶