Vintage styl! Najděte rovnováhu mezi modernou a retrem

Zachraňovat staré kusy nábytku už není známkou šetřivosti. V poslední době jde tato činnost ruku v ruce s udržitelným životním stylem a dokonce se jedná o velmi moderní záležitost. Pod stylem retro si můžeme představit výrobky navržené v 60. a 70. letech minulého století, a to zvláště ty s oblými tvary a neutrálními barvami.

Udržitelnost v oblasti interiérových trendů je velmi diskutované téma, vyhazování a nadprodukce se týká především vztahu k nábytku. O slovo se tak hlásí i trend udržitelného nákupu vintage nábytku a dekorativních předmětů v tomto stylu. Pro staré zajímavé kousky už ale nemusíte chodit do bazarů a na blešáky, naštěstí vzniká spousta velmi moderních projektů, které bytové poklady hledají a renovují. Proto vybavit byt stylově ve vintage stylu udržitelně a originálně ještě nikdy nebylo snazší a zábavnější než právě teď.

 

Pokud už nemůžete slyšet slovo minimalismus, pak právě vintage styl je to, co by vás mohlo zajímat. Nepleťte si ale vintage styl a retro, ne vždy se jedná o to samé. Najít mezi oběma styly hranici sice není jednoduché, ale zase ne nemožné. Retro představuje spíše nekvalitní výdobytky 70. let, které silně připomínají dřívější dobu. Vintage jsou sice také staré kousky nábytku, ovšem vyrobené kvalitně z pevných materiálů, leckdy i od designérů a podniků, které už ve své době měly vybudované své jméno. Jedná se o prvky, které časem zrají, získávají na hodnotě a obstály ve zkoušce času. Takové kousky poznáte tak, že jejich stav je stále dokonalý, přestože byl navržen před desítkami let. K vintage neodmyslitelně patří kvalitní přírodní materiály, sedací nábytek s koženým čalouněním, bronzové a cínové doplňky či kamenné prvky. Vintage styl se hodí především do městských bytů.

 

Celkově by měl vintage interiér působit klidným dojmem, nepatří sem tedy výrazné syté barvy. Vintage je klasika a k té patří neutrální odstíny, případně zemité tóny. V takto zařízeném interiéru je většinou více nábytku a uměleckých dekorací. Podle odborníků právě vintage styl pomůže udržet ve vaší domácnosti rovnováhu mezi novými a starými věcmi.

Celý článek: https://www.tvbydleni.cz/clanek/vintage-styl-najdete-rovnovahu-mezi-modernou-a-retrem/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶