Vládnou tu pastelové barvy, přesto nepůsobí kýčovitě. Proměna bytu mladého páru dopadla fantasticky

Byt v novostavbě na vesnici, ale v dojezdové vzdálenosti do Brna si majitelé přáli zařídit minimalisticky, útulně a s lehkostí. Neutrální barevnou škálu příjemně oživují starorůžové prvky, celý prostor působí sladěně a jednotně.

Petr a Monika dali před ruchem města přednost vesnici a pořídili si byt na klidném místě asi 20 minut od Brna. Nízkoenergetická cihlová novostavba pochází z roku 2019, je v ní několik samostatných bytových jednotek. Mladí partneři koupili byt ve druhém patře, ten má dispozici 2+kk, užitnou plochu 60 metrů čtverečních a patří k němu 13metrová terasa.

Byt s hotovou kuchyní a koupelnou

Původní majitelé se odtud přestěhovali do rodinného domu, Petr s Monikou jsou tedy druhými majiteli bytu a od těch předchozích ho přebírali prázdný. Odkoupili od nich pouze pár věcí, například postel nebo zahradní nábytek. O zbytek se měla postarat interiérová designérka Petra Urbánková.

„Byt se prodával s hotovou kuchyní a koupelnou, noví majitelé si nepřáli provádět žádné dodatečné stavební úpravy, s dispozicí byli spokojení tak, jak byla. Mým úkolem tedy bylo interiér doladit, kompletně ho vybavit nábytkem a dalšími zařizovacími předměty včetně dekorací, nádobí nebo ložního prádla,“ popisuje Petra Urbánková.

Z obývacího pokoje s velkou sedací soupravou Lumax se vstupuje na terasuFoto: Martin Florian

Přírodní materiály a pastelové barvy

Majitelé mají rádi přírodní materiály a pastelové barvy, stylově se jim líbí myšlenky minimalismu. Zejména si přáli barevně sladit propojený prostor kuchyně a obývacího pokoje a celkově dodat interiéru útulnost a lehkost. „Ačkoliv obvykle řeším spíše rekonstrukce starších bytů a ráda uplatňuji prvky retra, v této novostavbě jsem se zaměřila na moderní styl, čistotu a lehkost prostoru,“ dodává k tomu designérka.

Nábytek na dálku a online

Protože realizace probíhala v době covidu, vše se řešilo na dálku a v samotném bytě se uskutečnila pouze dvě setkání – úvodní schůzka ještě v době, kdy tu žila původní rodina, během které si designérka vše změřila, a následně až finální setkání spojené s fotografováním interiéru. Vše přitom bylo hotovo za 3 měsíce, a to přesto, že se i většina zařizovacích předmětů pořizovala online.

Zahradní nábytek si majitelé nechali od původních majitelů. Na terasu skvěle ladí Foto: Martin Florian

Neutrální základ a barevné detaily

Co se barevnosti týče, vkusně tu zkombinovali prvky běleného dubového dekoru, černé detaily a pastelové barvy, které si majitelé velmi přáli. Z nich vyniká zvláště starorůžová, která se objevuje na jídelních židlích, dekoračních polštářcích v obývacím pokoji, ale také v ložnici, kde působí obzvlášť jemně.

S dřevem příjemně ladí béžové kousky a nadčasové doplňky, například prostorná sedací souprava nebo závěsy v obývacím pokoji a opět dekorační polštářky. Černou uplatnili například na kulatých konferenčních stolcích, díky čemuž se povedlo do puntíku splnit přání majitelů na barevné propojení kuchyně a obývacího pokoje.

A co na výsledek říkají majitelé? „Líbilo se nám, že designérka vše vybrala tak, aby to ladilo dohromady. Oceňuji barvy a materiály, partner zase minimalismus a funkčnost věcí.“

Celý článek: https://www.prozeny.cz/clanek/bydleni-tipy-pro-interier-vladnou-tu-postelove-barvy-presto-nepusobi-kycovite-promena-bytu-mladeho-paru-dopadla-fantasticky-86051

Sdílejte nás na sociálních sítích:

Rady, tipy a inspirace

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte