Zateplená zimní zahrada nabízí celoroční večírek.

Krásné jsou letní večery na terase nebo v pergole. Každé léto ale skončí a s podzimem přijde čas přesunout se do uzavřených příbytků. To majitelům vytápěných zimních zahrad nehrozí. Mohou v nich strávit celý podzim, oslavit Vánoce a přivítat nové jaro.

Venku jako doma

Celoroční zimní zahrada bývá nejoblíbenějším koutem domu. Vizuální propojení interiéru s exteriérem přejde ve fyzický kontakt, jen co odsunete stěnu a spojíte dům se zahradou, patiem či bazénem.

Po celý rok se budete kochat západy slunce, poslouchat šumění deště a sledovat poletující sněhové vločky. Zimní zahrada je skvělým místem pro meditaci, dětské hry i nezapomenutelné večírky.

Zimní zahrada může být zařízena i jako plnohodnotná obývací místnost. Nenechte se ale mýlit. Stačí rozhrnout závěsy a otevřít posuvné stěny…

Zdroj slunce a tepla

Sám pojem zimní zahrada vyvolává pocit chladu. Ve skutečnosti označuje nejteplejší místnost v domě.

Zateplené zimní zahrady Plas jsou určeny k plnohodnotnému celoročnímu obývání. Skvěle izolovaná konstrukce s kvalitními skly dosahuje nízkoenergetického standardu. Náklady na vytápění se tak příliš neliší od nákladů na vytápění běžných místností. Ve slunečných zimních dnech dokonce víc tepla vyrobí než ztratí.

Tepelné zisky jsou samozřejmě příjemné jen v zimě. Stínění zimních zahrad v teplém období roku je naštěstí velice efektivní. Předokenní žaluzie v kombinaci s blackoutovou látkou střešní markýzy odrazí 100 % tepla. Ve spojení se slunečními čidly se budou nastavovat zcela automaticky.

Venkovní hliníkové žaluzie zachytí veškerou energii slunečních paprsků. Samozřejmě když je včas stáhnete. Zastoupí vás automatická sluneční čidla.

Střechu zimní zahrady před sluncem chrání střešní markýzy. I ty lze ovládat zcela automaticky.

Jak si pořídit celoroční zimní zahradu

Zimní zahrada se nejčastěji navrhuje jako přízemní přístavba domu. Lze ji ale do domu i vestavět, umístit na balkoně nebo na ploché střeše bytového domu.

Zimní zahradu osazujeme na základy odpovídající základům domu: několikavrstvou betonovou desku s tepelnou izolací, hydroizolací a často i podlahovým topením. Ve vyšších patrech stavíme na podlahách. Postaráme se, aby při kotvení nevznikly žádné tepelné mosty ani místa k zatékání. Prostor napojíme na topný systém a rozvody elektřiny.

Stavební práce včetně montáže si vezmou přibližně dva týdny.

Zimní zahrady umíme postavit v jakémkoliv tvaru i velikosti. Nemyslete si, že sluší jenom novostavbám.

Zimní zahrada je ostrůvkem věčného léta. Ve spojení se květinami a dřevěnými prvky vypadá opravdu půvabně.

Zelený ráj na klíč

Zastavte se v showroomu společnosti Plas v Praze-Stodůlkách. Představíme vám celý náš sortiment. Projdeme si stavební místo a zhodnotíme jeho možnosti a limity. Pomůžeme s výběrem řešení i s přípravou projektové dokumentace.

Nejméně starostí budete mít, když si zimní zahradu objednáte na klíč. Zajistíme celou stavbu od A do Z – zemní práce, betonáž, montáž konstrukce, instalační práce i terénní úpravy. Bude to rychlejší a pohodlnější než shánět a koordinovat různé firmy.

Hotovou zimní zahradu vám kompletně vybavíme. Dodáme stínicí techniku, osvětlení, nábytek i ozvučení. Okolí můžeme vydláždit luxusní zahradní dlažbou, postaráme se o terénní a zahradnické úpravy. Po vás budeme chtít jen součinnost a trochu trpělivosti.

Slavnostní pocit z prvního posezení v nové zimní zahradě bude mít jednu skvělou vlastnost: nikdy se neztratí. Bude se vracet znovu a znovu, kdykoliv do svého zeleného, sluncem zalitého ráje vejdete.

Celý článek: https://www.ceskestavby.cz/clanky/zateplena-zimni-zahrada-nabizi-celorocni-vecirek-31857.html

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

Prozkoumejte