Minimálně 4 tipy pro minimalistický interiér

Jsem minimalistka. Vím, že se to dneska moc nenosí. Že bych měla chtít víc. Víc peněz, víc všeho, víc ze života. Jenže já si nemůžu pomoct. Nemám ráda přeplácanost. Pokud to máte podobně, možná by se vám hodily tyhle 4 tipy, jak udržet svou domácnost minimálně minimální.

Spousta lidí na začátku roku hubne. Jak už asi víte, já nejsem výjimkou. Prostě se chci líp cítit, líp vypadat. A to samé platí i pro interiéry. Podle mě i tady platí, že míň je míň. Pokud s minimalismem začínáte, je nový rok nejlepší příležitost. A jakže se to teda jako udělá?

1. Zbavte se zbytečností

Každý asi doma máme pár „krámů“, které si z nějakého důvodu držíme. Hrníček pro štěstí, co už teda nemá ucho. Rotoped, vlastně spíš věšák. Křeslo po rodičích, co na něm nikdo nesedí…. Zbavte se jich. Berte to tak, že si děláte prostor pro věci nové. A navíc se vám bude ve vašem bytě líp dýchat. Vím, že to na začátku bolí, ale nedá se nic dělat. Co bolí, to sílí.

2. Nemíchejte materiály

Samozřejmě mě neberte doslova. Jde ale o to vybrat si jeden dva oblíbené materiály a na ty vsadit. Třeba u mě je to dřevo a beton. Ten už dávno není jen stavební materiál. Dají se z něj dělat mnohem rafinovanější věci. (Třeba obleky, že jo Gravelli?) Mně už tak zdobí kuchyň betonová mísa na ovoce nebo talíře. Kromě nádobí si přitom můžete pořídit z betonu i vázy nebo svícny. Sama si dělám zálusk na tohle parádní světlo BANG od Bentu.

 

3. Jednoduché tvary

Mondriana mám radši než Dalího. Funkcionalismus preferuju před Art Nouveau. Prostě si nepotrpím na nějaké okrasnosti, krajky nebo volánky. Těch jsem si užila dost jako malá. A je to jediný důvod, proč jsem ráda, že jsem zestárla.

Čím jednodušší, tím pro mě lepší. A je jedno, jestli jde o karafulampu nebo o květináč. Třeba tohle světlo už snad ani jednodušší být nemůže. Takže se mi líbí. Samozřejmě. A o těchhle hodinách ani nemluvím. Aaaach!

 

4. Berte víc najednou

To vypadá jako blbost, že jo? Že si protiřečím, co? Jenže, když si pořizujete věci ve víc kusech, máte jistotu, že si svůj styl udržíte jednotný. Nemusíte pak běhat a shánět něco, co se by pasovalo k vašemu novému stolku. Tuhle práci už si za vás dal designér. A kdo nemiluje, když za něj práci dělá někdo jiný?

Nemyslím tím navíc jen sadu kusu jednoho nábytku, třeba stolků. Můžete i kombinovat třeba stolek s lampičkou od stejného výrobce, jako já v tomhle konkrétním případě od present time.

5. Udělejte si to podle sebe

Všechny předchozí rady fungují pro mě. A já nejsem designérka, ale blogerka. (Jednou snad budu schopná našim vysvětlit, co to je…). Tím chci říct: neberte mě moc vážně. A zařiďte se podle sebe. Vy v tom interiéru budete bydlet. Vy víte nejlíp, co vám vyhovuje. Takže i když je váš byt superminimalistický, není nic lepšího než ho rozbít doplňkem v nečekaně křiklavé barvě nebo třeba tímhle jelenem. Hlavně, když vás to baví. Protože i když míň je víc, jelen je nejvíc.

Celý článek: https://blog.vemzu.cz/minimalne-4-tipy-pro-minimalisticky-interier/

Prozkoumejte

Zimní zahrada

Vytvoření zimní zahrady může být kouzelným způsobem, jak využít venkovní prostor terasy i během chladných zimních měsíců. Zimní zahrady, často

Více informací ⟶